[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.7

Fiat Tipo sedan z fabrycznym LPG

Fiat Tipo przebojem wszedł na nasz rynek. Rozsądnie wyceniony sedan ma teraz dodatkowy atut - fabryczną instalację LPG. Znamy jego polską cenę.

Fiat Tipo 1.6 MultiJet 16V Lounge

Jak wiadomo, fabryczny montaż instalacji autogazu daje większą pewność właściwego wykonania, a więc i większej niezawodności, ale też idealnej kalibracji do jednostki napędowej. Co więcej, samochód zachowuje pełną gwarancję producenta, bez wykluczeń związanych z eksploatacją pojazdu na paliwie LPG.

Fiat Tipo w wersji sedan jest już dostępny w polskich salonach z fabryczną instalacją LPG. Jego cena wynosi od 58 400 zł za auto w wersji wyposażenia POP.  Koszt fabrycznej instalacji LPG wynosi zatem 3500 zł, doliczane do ceny cennikowej Tipo sedan w wersji z silnikiem 1.4 T-Jet 16v o mocy 120 KM. Autogaz można fabrycznie założyć we wszystkich dostępnych poziomach wyposażenia

Jak podaje polski importer, duża popularność Tipo hatchback i kombi, wyposażonych w fabryczną instalację LPG, spowodowała, że wprowadzono ją do tańszej odmiany, czyli do sedana. Ze względu na to, że trójbryłowe Tipo jest często wybierane przez m.in. taksówkarzy, udział aut z fabrycznym LPG może być znacznie wyższy niż 10 proc. w przypadku kombi i hatchbacka.

REKLAMA

REKLAMA

Silnik podczas działania w trybie zasilania LPG utrzymuje te same parametry momentu/mocy jak podczas działania w trybie zasilania benzyną, a w konsekwencji uzyskiwane przez samochód osiągi są porównywalne.

Jak wspomnieliśmy, koszt fabrycznej instalacji LPG wynosi 3500 zł brutto do ceny cennikowej Tipo Sedan w wersji z silnikiem 1.4 T-Jet 120 KM. Zwrot zainwestowanej kwoty nastąpi średnio po 37 miesiącach, zakładając przebieg samochodu 1000 km miesięcznie, a przy przebiegu 1500 km miesięcznie inwestycja zwróci się po 25 miesiącach.

REKLAMA

Koszty eksploatacji Fiata Tipo Sedan na paliwie LPG są niższe w porównaniu z benzyną o 115 zł na każde 1000 przejechanych kilometrów, biorąc pod uwagę dane fabryczne dotyczące spalania oraz różnice w cenie obu paliw.

Cennik Fiata Tipo Sedan w wersjach LPG w złotych (brutto), prezentuje się jak poniżej:

  • POP 1.4 120 KM LPG: 58 400
  • EASY 1.4 120 KM LPG: 62 400
  • LOUNGE 1.4 120 KM LPG: 65 400
Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 61 100 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij