Fiat Tipo sedan z fabrycznym LPG

Fiat Tipo przebojem wszedł na nasz rynek. Rozsądnie wyceniony sedan ma teraz dodatkowy atut - fabryczną instalację LPG. Znamy jego polską cenę.

Fiat Tipo 1.6 MultiJet 16V Lounge
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 57 200 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Jak wiadomo, fabryczny montaż instalacji autogazu daje większą pewność właściwego wykonania, a więc i większej niezawodności, ale też idealnej kalibracji do jednostki napędowej. Co więcej, samochód zachowuje pełną gwarancję producenta, bez wykluczeń związanych z eksploatacją pojazdu na paliwie LPG.

REKLAMA

Fiat Tipo w wersji sedan jest już dostępny w polskich salonach z fabryczną instalacją LPG. Jego cena wynosi od 58 400 zł za auto w wersji wyposażenia POP.  Koszt fabrycznej instalacji LPG wynosi zatem 3500 zł, doliczane do ceny cennikowej Tipo sedan w wersji z silnikiem 1.4 T-Jet 16v o mocy 120 KM. Autogaz można fabrycznie założyć we wszystkich dostępnych poziomach wyposażenia

Jak podaje polski importer, duża popularność Tipo hatchback i kombi, wyposażonych w fabryczną instalację LPG, spowodowała, że wprowadzono ją do tańszej odmiany, czyli do sedana. Ze względu na to, że trójbryłowe Tipo jest często wybierane przez m.in. taksówkarzy, udział aut z fabrycznym LPG może być znacznie wyższy niż 10 proc. w przypadku kombi i hatchbacka.

REKLAMA

REKLAMA

Silnik podczas działania w trybie zasilania LPG utrzymuje te same parametry momentu/mocy jak podczas działania w trybie zasilania benzyną, a w konsekwencji uzyskiwane przez samochód osiągi są porównywalne.

Jak wspomnieliśmy, koszt fabrycznej instalacji LPG wynosi 3500 zł brutto do ceny cennikowej Tipo Sedan w wersji z silnikiem 1.4 T-Jet 120 KM. Zwrot zainwestowanej kwoty nastąpi średnio po 37 miesiącach, zakładając przebieg samochodu 1000 km miesięcznie, a przy przebiegu 1500 km miesięcznie inwestycja zwróci się po 25 miesiącach.

REKLAMA

Koszty eksploatacji Fiata Tipo Sedan na paliwie LPG są niższe w porównaniu z benzyną o 115 zł na każde 1000 przejechanych kilometrów, biorąc pod uwagę dane fabryczne dotyczące spalania oraz różnice w cenie obu paliw.

Cennik Fiata Tipo Sedan w wersjach LPG w złotych (brutto), prezentuje się jak poniżej:

  • POP 1.4 120 KM LPG: 58 400
  • EASY 1.4 120 KM LPG: 62 400
  • LOUNGE 1.4 120 KM LPG: 65 400
Zobacz także:

REKLAMA

REKLAMA