Fiat Tipo znów bestsellerem w Polsce

Fiat Tipo we wrześniu zajął pierwsze miejsce w rankingu samochodów kupowanych przez klientów indywidualnych w Polsce. Wcześniej udało mu się to również w maju.

Fiat Tipo
Fiat Tipo

Fiat Tipo wstrzelił się w upodobania Polaków, czego dowodem jest pozycja lidera sprzedaży w ujęciu biorącym pod uwagę wybory Kowalskich, czyli klientów indywidualnych. Bo już w ujęciu ogólnym, palmy pierwszeństwa nie chce oddać Skoda - a właściwie dwie Skody: Fabia i Octavia.

REKLAMA

Duży wpływ na wrześniowy wynik Fiata Tipo miała choćby akcja marketingowa pod nazwą "Noc Cudów", kiedy to salony marki otwarte były do północy, a na kupujących Fiata Tipo czekały specjalne promocje. Tej nocy dealerzy zebrali ponad 700 zamówień na Fiaty, z czego ponad połowę stanowiły właśnie Tipo.

REKLAMA

REKLAMA

Fiat Tipo
Fiat Tipo

– Nie spoczywamy na laurach i, chcąc rozwijać sprzedaż Tipo w kraju, już teraz uruchomiliśmy wyprzedaż i zaoferowaliśmy nowe promocje, dzięki którym nowy Tipo można kupić już od 43 900 zł - zdradza Rafał Grzanecki, country manager marek Fiat i Abarth.

REKLAMA

Fiat Tipo
Fiat Tipo

Przypomnijmy że Fiat Tipo oferowany jest w trzech wersjach nadwozia – Tipo sedan, hatchback i Station Wagon. Są one dostępne w trzech wersjach wyposażenia "Pop", "Easy" i "Lounge", z długą listą standardowego wyposażenia oraz z pięcioma jednostkami napędowymi do wyboru.

W ostatnich tygodniach, o czym pisaliśmy niedawno, do rodziny Tipo dołączyły usportowione wersje S-Design, a od września br. wszystkie wersje Tipo są już też dostępne z fabryczną instalacją LPG.

REKLAMA

REKLAMA

Fiat Tipo
Fiat Tipo

Poniżej ranking TOP 10 rejestracji samochodów osobowych w Polsce (wrzesień 2017, klienci indywidualni) na podstawie danych CEPiK

  1. Fiat Tipo 501 szt.
  2. Opel Astra 439 szt.
  3. Skoda Fabia 437 szt.
  4. Toyota Yaris 356 szt.
  5. Skoda Octavia 277 szt.
  6. Hyundai Tucson 247 szt.
  7. Opel Corsa 241 szt.
  8. Dacia Duster 237 szt.
  9. Kia Rio 228 szt.
  10. Renault Clio 207 szt.
REKLAMA