Fiat stworzy konkurenta Tesli

Popularność najnowszego modelu Tesla 3 mocno zaskoczyła motoryzacyjny rynek. Na tyle, że szef koncernu FCA postanowił skomentować zainteresowanie samochodem, zapowiadając konkurencyjny model.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 47 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Podczas rozmowy z Automotive News Europe, dyrektor zarządzający koncernem Fiat Chrysler Automobile powiedział, że nie jest zaskoczony wysoką liczbą zamówień na nowy model Tesli. Teraz przed amerykańskim producentem zacznie się prawdziwe wyzwanie polegające na wyprodukowaniu i dostarczeniu tych samochodów do odbiorców, zachowując opłacalność.

REKLAMA

Najwięcej wątpliwości wzbudziła w nim opłacalność całego projektu. Jeżeli Elon Musk udowodni szefowi FCA w jaki sposób udaje mu się zarobić na takim modelu, to jego koncern skopiuje tą formułę i wprowadzi podobny samochód na rynek w 12 miesięcy.

Do tej pory Marchionne nie był przekonany do samochodów elektrycznych. Zasłynął nawet powiedzeniem, które miało zniechęcić klientów do kupowania elektrycznego Fiata 500e, ponieważ firma trafiła 14 tys. dolarów na każdym sprzedanym egzemplarzu. Dlatego nie powinniśmy się dziwić temu, że jest sceptycznie nastawiony do Tesla Model 3.

Ostatnim "ekologicznym" modelem, jaki koncern FCA wprowadził na rynek jest Chrysler Pacifica plug-in hybrid, który ma pod maską silnik V6 o mocy 248 KM wspomagany przez silnik elektryczny zasilany baterią 16 kWh, która pozwala na przejechanie 48 kilometrów.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA