REKLAMA

Fiat świętuje 30-lecie modelu Tipo

Fiat Tipo pojawił się na rynku 26 stycznia 1988 roku i właśnie dziś mija dokładnie 30 lat od jego debiutu. Nowa generacja kompaktowego Fiata jest bestsellerem marki na polskim rynku.

Tipo Materiały prasowe
Fiat Tipo
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 49 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Fiat Tipo zaprezentowany 30 lat temu był spadkobiercą Fiata Ritmo, który z kolei zastąpił Fiata 128. Począwszy od modelu 1100, średniej wielkości samochody Fiata zmotoryzowały nie tylko włoskie rodziny, ale przyczyniły się także do rozwoju społecznego, gospodarczego i technologicznego we Włoszech i Europie.

Trzydzieści lat temu, ówczesny Fiat Tipo był nowoczesnym modelem. Inżynierowie Fiata zaprojektowali samochód przyjemny w prowadzeniu, oferujący optymalne osiągi, komfort i bezpieczeństwo, skupiając się na ergonomii.

REKLAMA

REKLAMA

Fiat Tipo 1993
Fiat Tipo 1993

Współczesny Fiat Tipo zbudowany został w duchu swojego przodka. Wygląd jest przyjemny dla oka, wnętrze przestronne, a bagażnik pojemny - ma 440 litrów w wersji hatchback i 550 litrów w odmianie kombi.  Tylna klapa została wykonana ze specjalnego, lekkiego i odpornego na korozję tworzywa.

Fiat Tipo z 1988 roku został wykonany na jednej z pierwszych platform modułowych.  Jego podwozie było bazą dla innych modeli Fiata, takich jak na przykład Fiat Tempra, oferujący zarówno wersję sedan, jaki i kombi. Trzydzieści lat później trzy praktyczne wersje dostępne są w obrębie jednego modelu - Fiat Tipo sedan, Fiat Tipo hatchback i Fiat Tipo kombi.

REKLAMA

Fiat Tipo S-Design
Fiat Tipo S-Design

W 1988 r. Tipo zaskoczyło nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, jak elektroniczne wskaźniki cyfrowe w wersji wyposażenia "Digit", które były wbudowane w specjalnie zaprojektowany zestaw wskaźników, połączony z deską rozdzielczą. Dzisiejsze Tipo wyposażono w system UConnect HD Live z 7-calowym ekranem wysokiej rozdzielczości oraz funkcję UConnect Link z połączeniem Apple CarPlay i Android Auto.

REKLAMA

REKLAMA

Fiat Tipo S-Design
Fiat Tipo S-Design

W 2017 roku Tipo był jednym z najlepiej sprzedających się samochodów  we Włoszech i liderem segmentu C, z udziałem w rynku na poziomie 20,7 proc. Samochód wybrało ponad 180 tys. kierowców w regionie EMEA. Ponadto, drugi rok z rzędu jest to model o największej dynamice wzrostu w Europie.

Także w Polsce Fiat Tipo przebojem wdarł się na listy sprzedaży, stając się z miejsca najchętniej wybieranym modelem Fiata (8436 szt. w 2017 r.) i zdobywając serca polskich kierowców, plasując się na drugim stopniu podium na rynku w klasie aut kompaktowych wśród klientów indywidualnych.

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA