[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
4.0

Fiat świętuje 30-lecie modelu Tipo

Fiat Tipo pojawił się na rynku 26 stycznia 1988 roku i właśnie dziś mija dokładnie 30 lat od jego debiutu. Nowa generacja kompaktowego Fiata jest bestsellerem marki na polskim rynku.

Tipo Fiat Tipo

Fiat Tipo zaprezentowany 30 lat temu był spadkobiercą Fiata Ritmo, który z kolei zastąpił Fiata 128. Począwszy od modelu 1100, średniej wielkości samochody Fiata zmotoryzowały nie tylko włoskie rodziny, ale przyczyniły się także do rozwoju społecznego, gospodarczego i technologicznego we Włoszech i Europie.

Trzydzieści lat temu, ówczesny Fiat Tipo był nowoczesnym modelem. Inżynierowie Fiata zaprojektowali samochód przyjemny w prowadzeniu, oferujący optymalne osiągi, komfort i bezpieczeństwo, skupiając się na ergonomii.

Fiat Tipo 1993 Fiat Tipo 1993

Współczesny Fiat Tipo zbudowany został w duchu swojego przodka. Wygląd jest przyjemny dla oka, wnętrze przestronne, a bagażnik pojemny - ma 440 litrów w wersji hatchback i 550 litrów w odmianie kombi.  Tylna klapa została wykonana ze specjalnego, lekkiego i odpornego na korozję tworzywa.

Fiat Tipo z 1988 roku został wykonany na jednej z pierwszych platform modułowych.  Jego podwozie było bazą dla innych modeli Fiata, takich jak na przykład Fiat Tempra, oferujący zarówno wersję sedan, jaki i kombi. Trzydzieści lat później trzy praktyczne wersje dostępne są w obrębie jednego modelu - Fiat Tipo sedan, Fiat Tipo hatchback i Fiat Tipo kombi.

Fiat Tipo S-Design Fiat Tipo S-Design

W 1988 r. Tipo zaskoczyło nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi, jak elektroniczne wskaźniki cyfrowe w wersji wyposażenia "Digit", które były wbudowane w specjalnie zaprojektowany zestaw wskaźników, połączony z deską rozdzielczą. Dzisiejsze Tipo wyposażono w system UConnect HD Live z 7-calowym ekranem wysokiej rozdzielczości oraz funkcję UConnect Link z połączeniem Apple CarPlay i Android Auto.

Fiat Tipo S-Design Fiat Tipo S-Design

W 2017 roku Tipo był jednym z najlepiej sprzedających się samochodów  we Włoszech i liderem segmentu C, z udziałem w rynku na poziomie 20,7 proc. Samochód wybrało ponad 180 tys. kierowców w regionie EMEA. Ponadto, drugi rok z rzędu jest to model o największej dynamice wzrostu w Europie.

Także w Polsce Fiat Tipo przebojem wdarł się na listy sprzedaży, stając się z miejsca najchętniej wybieranym modelem Fiata (8436 szt. w 2017 r.) i zdobywając serca polskich kierowców, plasując się na drugim stopniu podium na rynku w klasie aut kompaktowych wśród klientów indywidualnych.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 300 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij