Finaliści konkursu Car of the Year 2018

Jury konkursu COTY 2018 wyselekcjonowało siedem aut z szerokiej listy 37 modeli. Wśród nich znajduje się przyszły Samochód Roku 2018.

COTY 2018 Materiały prasowe

Przypomnijmy, że jury konkursu Car of the Year składa się z 60 dziennikarzy, z 23 krajów Europy. Wśród nich jest dwóch reprezentantów Polski, a są nimi Wojciech Sierpowski i Maciej Ziemek. To oni wybrali wstępną listę aut, które mają szansę na zdobycie nagrody głównej.

Lista pierwotnie obejmowała 37 modeli aut, które są już w sprzedaży na co najmniej pięciu europejskich rynkach lub będą przed końcem 2017 roku.

Głosowanie podzielone jest na etapy. Pierwszy z nich już za nami. Wyłonionych zostało siedmiu finalistów, którzy powalczą o prestiżowe trofeum i tytuł Samochodu Roku 2018.

W drugim etapie z finałowej siódemki wyłoniony zostanie zwycięzca. Będzie nim ten model, który w głosowaniu dziennikarskiego jury zdobędzie największą liczbę punktów. Tradycyjnie już wyniki głosowania poznamy w przeddzień otwarcia międzynarodowych targów motoryzacyjnych w Genewie. Dokładnie będzie to 5 marca 2018 roku.

REKLAMA

Dla przypomnienia - rok temu wygrał Peugeot 3008, w 2016 roku Opel Astra, w 2015 roku Volkswagen Passat, a edycja 2014 padła łupem Peugeota 308. Rok 2013 to z kolei tryumf Volkswagena Golfa.

Kto zostanie tegorocznym samochodem roku w Europie? Oto pełna lista finalistów, którą prezentujemy w kolejności alfabetycznej:

Siedem powyższych aut trafi w dalszym etapie w ręce jury i zostanie poddane testom na torze i drogach publicznych. Zwycięzcę poznamy w marcu przyszłego roku. Tymczasem zdradźcie nam, jakie są wasze typy?

REKLAMA