Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Fisker Karma – będzie obsuwa z dostawą (wideo)

Fisker Karma Fisker Karma

Po raz pierwszy Karmę pokazano trzy lata temu podczas North American International Auto Show w Detroit. Projekt spotkał się z pozytywną reakcją potencjalnych klientów i został wdrożony do produkcji. Przez długi czas nie podawano dokładnej daty wprowadzenia na rynek, w końcu ogłoszono, że pierwsze dostawy rozpoczną się w kwietniu 2011. Dziś wiadomo już, że ten termin jest niemożliwy do zrealizowania, pierwsze auta trafią do wybranych klientów w czerwcu.

Za ok. 96 tysięcy dolarów klienci otrzymają hybrydowego sportowca zdolnego do przewiezienia czterech osób z prędkością 200 km/h. Wyposażony będzie on w hybrydowy układ napędowy Q-Drive, dzięki któremu na samej energii elektrycznej, dostarczanej przez litowo-jonowy akumulator o pojemności 20 kWh, auto będzie w stanie pokonać dystans ok. 80 km. Później do życia zostaje powołany 2-litrowy, turbodoładowany silnik GM Ecotec z bezpośrednim wtryskiem benzyny, pełniący rolę generatora do ładowania akumulatora, dzięki czemu zasięg auta wzrasta do ponad 350 km, przy średnim zużyciu paliwa wynoszącym zaledwie 2,4 l/100km.

W tym roku Fisker planuje sprzedać siedem tysięcy egzemplarzy modelu Karma.

zobacz galerię

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

 • avatar
  zgłoś
  Ciekawy filmik. Poza tym muszę przyznać, że auto wcale nie wygląda najgorzej, a takie spalanie przy 403 koniach to super wynik, choć o tym się przekonamy. Zabawnie wyglądają te małe klamki.
  ~Samuraj, 2011-03-23 17:54:22
 • avatar
  zgłoś
  W fińskiej fabryce rozpoczęto produkcję sportowej limuzyny Fiskera. Pierwsze egzemplarze trafią do wybranych klientów w czerwcu.
  auto motor i sport, 2011-03-23 08:49:03
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij