Fisker Karma - w końcu w sprzedaży?

To auto pokazywano już na początku 2008 roku na Salonie Samochodowym w Detroit. W 2009 roku na Salonie w Genewie zapowiadano bliskie rozpoczęcie sprzedaży. Wygląda jednak na to, że tę sportową hybrydę zobaczymy w salonach dopiero w przyszłym roku. Póki co nakręcono minutową reklamę, którą naprawdę warto zobaczyć:

Wyposażony w hybrydowy układ napędowy Q-Drive opracowany przez Quantum Technologies, Fisker Karma ma możliwość przebycia dystansu ok. 80 km wyłącznie przy użyciu napędu elektrycznego, po czym do życia zostaje powołany 2-litrowy, turbodoładowany silnik GM Ecotec z bezpośrednim wtryskiem benzyny, pełniący rolę generatora do ładowania zestawu akumulatorów litowo-jonowych, dzięki czemu zasięg auta wzrasta do ponad 350 km, przy średnim zużyciu paliwa wynoszącym zaledwie 2,35 l/100km.

Łączna moc wyjściowa dwóch silników elektrycznych w które wyposażono auto, wynosi 408 KM, a generowany przez nie moment obrotowy sięga aż 1300 Nm, co pozwala rozpędzić samochód do pierwszej "setki" w czasie 5,8 sekundy i osiągnąć elektronicznie ograniczoną, maksymalną prędkość wynoszącą ok. 201 km/h.

 

REKLAMA