Fittipaldi EF7 Vision od Pininfariny

Gdy za budowę super auta bierze się legendarny kierowca wyścigowy, to musi powstać coś wyjątkowego. W marcu na targach Geneva Motor Show pojawi się nietuzinkowy samochód koncepcyjny.

Fittipaldi EF7 Vision
Fittipaldi EF7 Vision

Emerson Fittipaldi - brazylijski kierowca wyścigowy, który dwukrotnie zdobywał tytuł mistrzowski w Formule 1, w roku 1972 i 1974. Poza tym na swoim koncie ma także dwa zwycięstwa w Indianapolis 500 (1989 i 1993) oraz mistrzostwo serii CART wywalczone w 1989 roku. Status "legendy" Fittipaldiego jest niepodważalny. Ciekawostka, Emerson ma polskie korzenie. Jego matką była Józefa "Juzy" Wojciechowska. Fittipaldi w Formule 1 reprezentował barwy m.in. Lotousa i McLarena.

REKLAMA

Emerson Fittipaldi
Emerson Fittipaldi

Teraz dwukrotny mistrz Formuły 1 łączy siły z legendarnym, włoskim biurem projektowym, Pininfariną. Efektem tego aliansu będzie super auto szykowane na targi w Genewie. Fittipaldi EF7 Vision Pininfarina - taką nazwę otrzymał tajemniczy pojazd. To jednak nie wszystko, gdyż wyjątkowy samochód powstał przy udziela sławnej, niemieckiej firmy inżynieryjnej HWA.

Na razie o pojeździe od "Fittipiego" wiemy nie wiele, poza tym, że w oficjalnej informacji prasowej możemy przeczytać m.in., że samochód odzwierciedla ogromną wiedzę i doświadczenie brazylijskiego kierowcy, przekuł je w stworzenie super auta o właściwościach jezdnych, które zachwycą sympatyków wyścigów na całym świecie.

Co ciekawe EF7 po premierze na targach Genewa 2017 będzie dostępny także w wirtualnej rzeczywistości dla graczy konsoli Play Station w grze z serii Gran Turismo.

REKLAMA