Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Floyd Mayweather i jego Koenigsegg CCXR Treviata

Floyd Mayweather na swoim oficjalnym profilu, na portalu Facebook pochwalił się swoim najnowszym autem w kolekcji. To Koenigsegg CCXR Treviata.

Floyd Mayweather i Koenigsegg CCXR Treviata

Koenigsegg CCXR Treviata pojawił się w 2009 roku jako kolejna, rozwinięta forma modelu CCX. Samochód został praktycznie w całości wykonany z włókna węglowego. Normalnie ten materiał występuje w czarnej barwie, ale Szwedzi opracowali specjalna metodę, która pozwoliła na wytworzenie białych włókien.

Pod tylną klapą pracuje centralnie umieszczony silnik V8 o pojemności 4,7 litra wspomagany przez dwie turbosprężarki. Moc maksymalna to 1000 KM, a auto może być zasilane poprzez E85(mieszanka etanolu i benzyny w proporcji 85/15 procent) i E100. Jednak na zwykłej, 98-oktanowej benzynie, dostępnej na każdej stacji w Polsce auto osiąga maksymalnie tylko 817 KM.

Kilka źródeł mówi o ilości wyprodukowanych egzemplarzy. Na oficjalniej stronie szwedzkiej marki m owa jest o 3 autach. Z kolei Floyd Mayweather chwaląc się swoim autem mówi, że stał się posiadaczem jednego z dwóch aut dostępnych egzemplarzy. Oczywiście "Money" nie omieszkał pochwalić się ile zapłacił za swój nowy samochód - 4 800 000 dolarów.

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

  • avatar
    zgłoś
    <p>Jeśli jesteś niepokonanym, zawodowym bokserem, a do tego od wielu lat zajmujesz najwyższe miejsce w rankingach najbogatszych sportowców to stać cię na wiele. I kolekcja drogich aut jest najmniejszą fanaberią, na jaką możesz sobie pozwolić.</p>
    auto motor i sport, 2015-08-25 08:58:49
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij