Focus CC czeka na Genewę

Ford Focus CC 2008
Ford Focus CC 2008
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 350 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Ostatnim elementem mozaiki będzie wprowadzenie do produkcji zupełnie nowej sportowej wersji Forda Focus RS, której premierę zaplanowano w 2009 roku.

Nowo zaprojektowany Ford Focus Coupé-Cabriolet z chowanym w bagażniku składanym dachem będzie nadal produkowany w zakładach włoskiej firmy Pininfarina w Bairo.

Przy rozłożonym, zamkniętym dachu nowy Ford Focus Coupé-Cabriolet dysponuje najobszerniejszym bagażnikiem w tej klasie o pojemność 534 litrów (po złożeniu - 248 litrów).

W najnowszym wcieleniu wersji Coupé-Cabriolet w całości wykorzystano przednią część nadwozia nowego Forda Focus: nowy profil maski silnika z wyraźnie zaznaczonymi trzema płaszczyznami łączy się z dwiema kratami wlotu powietrza mającymi charakterystyczny i rozpoznawalny kształt trapezu, przy czym zarówno górna jak i dolna krata wlotu powietrza otrzymały stylowe chromowane obramowania.
Stylistyka i wzornictwo wnętrza Forda Focus Coupé-Cabriolet także zostały mocno odświeżone. Wprowadzono charakterystyczne, bardzo wyraźne akcenty stylistyczne, wyższa jest także dbałość o jakość wykończenia wnętrza. Szerzej zastosowano materiały wyższej jakości i bardziej odporne na zużycie towarzyszące normalnemu użytkowaniu. Z punktu widzenia kierowcy najbardziej widoczny jest nowy kształt tablicy przyrządów z charakterystycznymi dwoma okrągłymi zegarami. Wskaźniki są podświetlane na czerwono.

Źródłem napędu nowego Forda Focus Coupé-Cabriolet jest gama silników benzynowych Duratec i jednostek wysokoprężnych Duratorq. Do napędu wersji podstawowej służy znana 1,6-litrowa jednostka benzynowa Duratec o mocy 100 KM.

Z kolei silnik Duratec HE o pojemności 2,0 litrów i mocy 145 KM może współpracować zarówno z mającą sportowy charakter 5-stopniową ręczną skrzynią biegów, bądź z bardzo wygodną przekładnią automatyczną.

Silnik wysokoprężny Duratorq TDCi o pojemności 2,0 litrów rozwija moc 136 KM i dysponuje maksymalnym momentem obrotowym 320 Nm. Dla uprzyjemnienia jazdy i zwiększenia komfortu podróżowania samochodem z silnikiem Duratorq TDCi wprowadzono szereg modyfikacji mających na celu ograniczenie drgań i wibracji oraz poprawę własności akustycznych.

MotoTarget

Zobacz także:
REKLAMA