Focus ST – Ford z pazurem

Ford Focus ST
Ford Focus ST
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 89 050 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Obok koncepcyjnego Evosa nie da się przejść obojętnie, ale dla Forda ważniejszym modelem na tegorocznych targach we Frankfurcie jest z pewnością Focus ST, który niebawem trafi do sprzedaży na całym świecie.

Ostrzejsza odmiana popularnego kompaktu wyróżnia się nowym bodykitem, obniżonym zawieszeniem i 18-calowymi felgami z lekkich stopów. ST będzie dostępny zarówno jako pięciodrzwiowy hatchback, jak i kombi. Zmiany w kabinie objęły montaż sportowych foteli Recaro, aluminiowych nakładek na pedały i znaczka ST zatopionego w kierownicy.

Najważniejsze jest jednak to co znajduje się pod pokrywą silnika: dwulitrowy silnik EcoBoost o mocy 250 KM i momencie obrotowym 360 Nm. Za pomocą sześciobiegowej, manualnej skrzyni biegów, która została zaprojektowana by "dawać maksymalnego kopa na każdym biegu", moc i moment obrotowy przenoszone są na przednią oś.

Przy okazji prezentacji nowego produktu Ford pokazał również Focusa w odmianie ST-R. To auto przygotowane do serii wyścigów Grand-Am ST, World Challenge TC czy Canadian Touring Car Series. Ma wyścigowe zawieszenie, odchudzone wnętrze i klatkę bezpieczeństwa, spełniającą wymogi FIA.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
REKLAMA