Focus sedan w Nowym Jorku

Ford Focus, najlepiej sprzedający się model w ubiegłym roku w skali globalnej, w tym roku przechodzi facelifting. Na zbliżającej się wystawie w Nowym Jorku zobaczymy odświeżoną, czterodrzwiową wersję kompaktowego Forda.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 350 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Odświeżony Ford Focus sedan stylistycznie będzie niemal identyczny, co naturalne, do hatchbacka oraz kombi, które to warianty mogliśmy podziwiać przed miesiącem na wystawie w Genewie. Zmienione zostały przede wszystkim reflektory, przedni grill oraz maska silnika, a także tylne światła i klapa bagażnika.

REKLAMA

Spore zmiany zaszły także w kabinie czterodrzwiowego Focusa. Pojawiły się nowe materiały, nowe kolory, zmieniony został kształt niektórych przełączników, kierownica będzie miała teraz funkcję podgrzewania, a konsola centralna zyskała nowe cup holdery.

Nowością w standardzie będzie kamera cofania z 4,2-calowym ekranem. Na życzenie będzie można zamówić również większy, 8-calowy monitor z systemem  MyFord Touch.

Wśród nowych opcji dla Focusa sedan warto wspomnieć o znanym już w Europie jednolitrowym silniku EcoBoost, który będzie współpracował z nową sześciobiegową skrzynią manualną. Na rynku amerykańskim pojawi się także pakiet SE Sport Package, który oferuje m.in. zmodyfikowane zawieszenie, łopatki zmiany biegów (w wersji z automatyczną przekładnią) oraz 17-calowe felgi.

Przy okazji wystawy w Nowym Jorku, Ford zaprezentuje również elektryczną wersję Focusa. Wiadomo także, że jeszcze w tym roku, choć nieco później, zostanie pokazana światu wersja ST.

Zobacz także:
REKLAMA