Ford Bronco dla papieża

Ford wyprodukowanego w jednym egzemplarzu Bronco przeznacza na aukcję Barrett-Jackson, aby wesprzeć Centrum Papieża Franciszka w Detroit. Samochód jest bezpośrednim nawiązaniem do papamobile z 1979 roku, czyli białego Forda Bronco, którym polski papież Jan Paweł II poruszał się podczas pielgrzymki w USA.

Ford Bronco Pope Francis Center First Edition 2021 materiały prasowe
Ford Bronco Pope Francis Center First Edition 2021
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Spersonalizowane dla papieża Bronco First Edition zostanie wystawione do sprzedaży na aukcji Barrett-Jackson w Scottsdale 27 stycznia 2022 roku. Dochód ze sprzedaży wesprze Centrum Papieża Franciszka w Detroit.

REKLAMA

Ford Bronco - papamobile 1979materiały prasowe
Ford Bronco - papamobile 1979

Ford Bronco dla papieża - Jan Paweł II

Pełna nazwa tego egzemplarza brzmi Ford Bronco Pope Francis Center First Edition 2021, ale w rzeczywistości jest to hołd złożony polskiemu papieżowi Janowi Pawłowi II. Auto nawiązuje do zaprojektowanego przez Forda papamobile z 1979, używanego przez papieża Jana Pawła II podczas pielgrzymki po Stanach Zjednoczonych, samochodu który dziś jest w posiadaniu United States Secret Service. Bronco Pope Francis Center First Edition nie ma specjalnego przedziału dla papieża, przyjmuje dominującą biel, czyli kolorystykę papamobile Jana Pawła II. W tym przypadku jest to połączenie koloru białego (Wimbledon) z czerwonymi akcentami i srebrnym grillem. W kolorze nadwozia pomalowane są również felgi Detroit Steel Wheels, które również przyozdobiono czerwonym paskiem. Wewnątrz deska rozdzielcza jest również wykończona w kolorze Wimbledon White, a akcenty wlotów powietrza, uchwyty i charakterystyczny napis Bronco są pomalowane na czerwono.

Ford Bronco Pope Francis Center First Edition 2021materiały prasowe
Ford Bronco Pope Francis Center First Edition 2021

Dodatkowo SUV otrzymuje unikalny zestaw grafik Bronco First Edition w odblaskowym kolorze Rapid Red, a nazwa Pope Francis Center znajduje się obok First Edition na masce i bokach nadwozia. W tej wersji nie brakuje akcesoriów Ford Performance, w tym belki na dachu, czy dodatkowego oświetlenia.

Ford Bronco Pope Francis Center First Edition 2021materiały prasowe
Ford Bronco Pope Francis Center First Edition 2021

Ford Bronco dla papieża - Kres bezdomności 

Centrum Papieża Franciszka zobowiązało się walczyć z bezdomnością w Detroit i od ponad trzech dekad służy potrzebującym obywatelom tego miasta. Zamierza położyć kres bezdomności w Detroit do 2030 roku. „To zaszczyt móc wesprzeć wielką organizację charytatywną, taką jak Pope Francis Center. Ksiądz Timothy McCabe i zespół w centrum odegrali kluczową rolę w tym projekcie” - powiedział Steve Gilmore, główny projektant działu personalizacji Forda.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

REKLAMA