Ford E-Transit Custom, czyli nowy elektryczny Transit

Ford E-Transit Custom jest kolejną elektryczną nowością po modelu E-Transit, którego produkcja rozpoczęła się w marcu tego roku. Auto wygląda atrakcyjnie i ma oferować 380 km zasięgu.

Ford e-Transit Custom fot. materiały prasowe
Ford e-Transit Custom

Zaprezentowany właśnie Ford E-Transit Custom jest pierwszym z czterech kolejnych w pełni elektrycznych pojazdów użytkowych, które Ford Pro wprowadzi do 2024 roku. Model ma wyznaczyć nowy punkt odniesienia w segmencie jednotonowych pojazdów dostawczych w Europie oraz pomóc firmom w całym regionie w łatwej przesiadce na pojazdy zelektryfikowane. My wiemy, że jest atrakcyjnie wyglądającym następcą jednego z najpopularniejszych modeli w swojej klasie.

O samochodzie wiemy jednak póki co stosunkowo niewiele. Jak pisze o nim producent, ten w pełni elektryczny następca najlepiej sprzedającego się samochodu dostawczego w Europie został zaprojektowany od podstaw i będzie wspierany przez oprogramowanie Ford Pro, rozwiązania w zakresie ładowania, serwisu i finansowania za pośrednictwem jednej platformy, co pomoże zwiększyć dostępność pojazdów i obniżyć koszty eksploatacji.

Zasięg dostawczego samochodu wynosić ma do 380 kilometrów, co z jednej strony nie jest wartością powalającą, ale z drugiej mówimy o samochodzie dostawczym, który w większości zastosowań nie przekroczy tej wartości w codziennym użytkowaniu. A jeśli nawet, z pomocą przyjść ma możliwość szybkiego ładowania prądem stałym, czerpiąca z rozwiązań zastosowanych we flagowym Fordzie F-150 Lightning.

Najnowszy przedstawiciel zelektryfikowanej linii Ford Pro jest kluczowym elementem ambitnego projektu, którego celem jest osiągnięcie zerowej emisji spalin wszystkich modeli, sprzedawanych przez Forda w Europie oraz neutralności węglowej w całej Europie do 2035 roku. W tym roku Ford ogłosił natomiast, że do roku 2024 do vana E-Transit o ładowności 2 ton dołączą cztery nowe, w pełni elektryczne pojazdy, które wejdą w skład kultowej rodziny Transita, w tym furgony Transit Custom i Transit Courier oraz samochody osobowe Tourneo Custom i Tourneo Courier.

W pełni elektryczny model E-Transit Custom wejdzie do produkcji w drugiej połowie 2023 roku i będzie stanowił część najszerszej gamy modelowej Transita Customa, jaką kiedykolwiek oferowano europejskim klientom. Dalsze szczegóły dotyczące elektryfikacji samochodów użytkowych Forda zostaną ujawnione we wrześniu tego roku.

 

REKLAMA