Ford F-100 Eluminator z silnikiem Mustanga Mach-E

Ford oferuje elektryczny napęd Mustanga Mach-E do wykorzystania w dowolnym projekcie. Na przykład takim, jak ten klasyczny Ford F-100 z 1978 roku.

Ford F-100 Eluminator fot. materiały prasowe
Ford F-100 Eluminator

Ford prezentuje nietypową przeróbkę leciwego pick-upa Forda F-100 z 1978 roku, w którym silnik spalinowy zastąpiono napędem elektrycznym Eluminator. Tak nazwano bowiem napęd pochodzący z Forda Mustanga Mach-E, który teraz można po prostu kupić i zamontować. Gdzie? A gdzie tylko chcecie.

Ford F-100 Eluminatorfot. materiały prasowe
Ford F-100 Eluminator

Silnik o numerze katalogowym M-9000-MACH-E, jest teraz dostępny u autoryzowanych dilerów Forda lub online w Ford Performance Parts. Przeznaczony jest dla konstruktorów poszukujących układu napędowego, dzięki któremu będą mogli zelektryfikować swoje pojazdy, od nowoczesnych po zabytkowe, od ciężarówek po SUV-y.

Każdy silnik Eluminator wytwarza moc 281 koni mechanicznych i 430 Nm momentu obrotowego i jest legalny we wszystkich 50 stanach USA. Jego cena to 3900 dolarów. A to dokładnie 10 razy mniej, niż Chevrolet żąda za pokazany niedawno spalinowy silnik V8 o pojemności 10,35 litra i mocy ponad 1000 KM.

Ford F-100 Eluminator – demonstracja siły

W pełni elektryczny samochód koncepcyjny Ford F-100 Eluminator wykorzystuje elektryczny układ napędowy Mustanga Mach-E GT Performance Edition 2021 z dwoma (przednim i tylnym) elektrycznymi silnikami, które wytwarzają łącznie 480 koni mechanicznych i blisko 860 Nm momentu obrotowego. Oparty na zabytkowym pickupie F-100 z 1978 roku, koncepcyjny F-100 Eluminator ma dzięki takiemu rozwiązaniu napęd na wszystkie koła.

Ford F-100 Eluminatorfot. materiały prasowe
Ford F-100 Eluminator

– Właściciele Fordów od samego początku personalizowali, przerabiali i ulepszali swoje pojazdy – od zmiany wyglądu po zwiększanie mocy – mówi Eric Cin, globalny dyrektor ds. personalizacji pojazdów, akcesoriów i licencjonowania. Nasz samochód koncepcyjny F-100 Eluminator jest zapowiedzią tego, w jaki sposób wesprzemy klientów, którzy chcą zredukować emisję spalin i przejść na całkowicie elektryczne auta, nawet w przypadku pojazdów zabytkowych – dodał.

W pełni elektryczny koncepcyjny F-100 Eluminator, zaprojektowany i stworzony przez Ford Performance, został zbudowany we współpracy z MLe Racecars i opiera się na niestandardowym podwoziu Roadster Shop. Został pomalowany na kolor Avalanche Gray z akcentami Cerakote Copper przez Brand X Customs, a wnętrze ma aluminiową deskę rozdzielczą JJR Fabrication i skórzaną tapicerkę w kolorze „mocno dojrzałego awokado”, opracowaną przez MDM Upholstery. Jest wyposażony w niestandardowe aluminiowe 19-calowe koła cali od Forgeline, z wysokowydajnymi oponami Michelin Latitude Sport 275/45-19.

Ford F-100 Eluminatorfot. materiały prasowe
Ford F-100 Eluminator

Ford Eluminator – idealny na nowoczesny restomod

Na całym świecie przemysł części i akcesoriów samochodowych generuje około 50 miliardów dolarów rocznie i obejmuje sprzęt do wszystkiego, od hot rodów po pojazdy terenowe, od mobilnej elektroniki po akcesoria samochodowe. Personalizacja pojazdów i części wciąż stwarzają nowe możliwości. Tak jak w przypadku silnika Eluminator, dla którego producent już nakreślił idealne rozwiązanie, jak pokazany na przykładzie klasycznego pick-upa restomod, czyli odrestaurowanie klasyka z wykorzystaniem nowoczesnych części i rozwiązań.

Jak wyjaśnia Ford, obserwowany jest obecnie coraz szybszy zwrot klientów ku pojazdom elektrycznym, włączając w to także przeróbki posiadanych już spalinowych pojazdów na auta elektryczne. Ford F-100 Eluminator to pierwszy przykład całej gamy części i akcesoriów, które Ford przygotowuje na nieodległą przyszłość.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na Facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Zobacz także:

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA