Ford F-150 Police Responder. 5,4 s do setki w pick-upie

Ford F-150 Police Responder to obecnie najszybszy spośród wszystkich policyjnych pojazdów pościgowych. Na służbie pojawi się jeszcze w tym roku. Oczywiście nie u nas. W USA.

Ford F-150 Police Responder fot. materiały prasowe
Ford F-150 Police Responder
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Pick-up pościgowy? Takie rzeczy są możliwe, jeśli chodzi o Stany Zjednoczone Ameryki Północnej. Ford F-150 Police Responder pozwala szybko reagować na sytuacje kryzysowe i podejmować pościg za uciekinierami. Dane z testów Departamentu Szeryfa Hrabstwa Los Angeles, a także wstępne wyniki testów policji stanu Michigan pokazują, że F-150 Police Responder, jedyny amerykański pick-up pościgowy, miał najlepsze czasy przyspieszenia do 100 i 160 km/h, oraz najlepszy czas w przejeździe jednej czwartej mili spośród wszystkich pojazdów pościgowych, w tym również SUV-ów i sedanów.

REKLAMA

- Przyspieszenie i prędkość pojazdu decydują o tym, jak szybko służby mogą bezpiecznie dotrzeć na miejsce zdarzenia – powiedział Greg Ebel, menedżer wydziału pojazdów policyjnych Forda. - Skrócenie czasu reakcji nawet o kilka sekund może mieć duże znaczenie. Niezależnie od tego, czy reagują na wypadek na autostradzie, czy wezwanie wymagające zjechania z asfaltu, funkcjonariusze organów ścigania mogą liczyć na pomoc nowego F-150 Police Responder, aby szybko tam dotrzeć.

Uzyskane w testach policji stanowej Michigan wstępne wyniki pokazują, że nowy F-150 Police Responder jest w stanie rozwinąć prędkość 100 km/h w czasie wynoszącym 5,4 s – o 1,2 sekundy szybciej niż poprzedni model i co najmniej o 0,4 sekundy szybciej, niż jakikolwiek inny testowany samochód. Czas przyspieszenia do 160 km/h wyniósł 13,1 sekundy i był o 3,7 sekundy krótszy niż jego poprzednika – przy okazji też o 0,8 sekundy lepszy od drugiego najlepszego pojazdu w teście. Agencja potwierdziła również, że obecny samochód rozwija 193 km/h prędkości maksymalnej, co oznacza wzrost o ponad 20 km/h.

Testy Departamentu Szeryfa Hrabstwa Los Angeles wykazały także, iż Ford F-150 Police Responder pokonuje ćwierć mili w zaledwie 14,4 sekundy, czyli o całą sekundę szybciej niż poprzedni model i 0,4 sekundy szybciej niż najbliższy mu konkurent.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

REKLAMA

REKLAMA

Ford F-150 Police Responder fot. materiały prasowe
Ford F-150 Police Responder

Ford F-150 Police Responder – napęd

Głównymi czynnikami umożliwiającymi tak istotną poprawę osiągów są zwiększony moment obrotowy i nowy układ napędu 4x4 typu torque-on-demand. Dostrojony dla potrzeb policji 3,5-litrowy silnik EcoBoost w nowym F-150 Police Responder generuje aż 680 Nm momentu obrotowego, a zatem więcej niż jakikolwiek inny policyjny pojazd pościgowy.

System dołączanego na żądanie napędu na wszystkie koła poprawia również ogólną sprawność samochodu, umożliwiając uzyskiwanie większych prędkości podczas pokonywania zakrętów. Zostało to zaprezentowane podczas 32-okrążeniowych testów dynamicznych prowadzonych zarówno przez policję stanu Michigan, jak i Departament Szeryfa Los Angeles.

F-150 Police Responder pokazał sporą poprawę w stosunku do swojego poprzednika, skracając o 5,8 sekundy średni czas okrążenia podczas testów w Michigan i o 3,6 sekundy podczas testów w Los Angeles. Warto podkreślić także, iż protokoły testowe w Los Angeles nakazują dociążenie policyjnych pick-upów i SUV-ów 180 kilogramami ładunku. Okrążenia w testach dynamicznych odbywają się na krętych torach wyścigowych, a także w ciasnych miejskich uliczkach, aby symulować rzeczywiste warunki jazdy pościgowej.

F-150 Police Responder, wprowadzony w 2017 roku jako narzędzie służące ściganiu przestępców w każdym terenie, jest częścią najlepiej sprzedającej się gamy amerykańskich pojazdów policyjnych. Pojazd jest zbudowany na zupełnie nowej platformie F-150 SuperCrew. Oferuje największą zdolność holowania, ładowność i przestronność wnętrza spośród wszystkich pojazdów w policyjnej flocie. F-150 Police Responder jest montowany w Kansas City Assembly Plant w Claycomo w stanie Missouri i pojawi się na wyposażeniu amerykańskiej policji jesienią tego roku.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA