Ford F-150 Super Snake - Ekstremalny pick-up

Raptor to najbardziej ekstremalna wersja najpopularniejszego samochodu w Stanach Zjednoczonych, Forda F-150. Po kuracji przeprowadzonej przez Shelby pod maską wersji Super Snake pracuje 750 koni mechanicznych.

Shelby Ford F-150 Raptor Super Snake
Shelby Ford F-150 Raptor Super Snake
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Okazuje się, że Shelby buduje nie tylko muscle cary, ale również muscle trucki. Nowością w ofercie jest F-150 Super Snake, który powstał po modyfikacji Forda F-150 Raptor. Wóz zostanie zbudowany w limitowanej serii 150 egzemplarzy z napędem na wszystkie lub tylko tylne koła.

REKLAMA

Najważniejszym w Super Snake jest jego silnik. Pięciolitrowy V8 wspomagany kompresorem osiąga potężne 750 koni mocy. Do tego dochodzi dodatkowo zmodyfikowany układ wydechowy oraz zmodyfikowane zawieszenie.

Optycznie wersję Super Snake wyróżnia maska silnika z dodatkowym przetłoczeniem i wlotami powietrza. Przedni zderzak dostał spoiler i także powiększone wloty powietrza. Atrapa chłodnicy ma wypełnienie wykonane z stalowej siatki. Zmiany dopełniają rozbudowane progi oraz nowy kształt tylnego zderzaka. Skrzynia ładunkowa jest wyposażona w podnoszoną pokrywę. Super Snack błyszczy oczywiście specjalnym lakierem i dwoma szerokimi pasami biegnącymi przez całą długość nadwozia. W nadkolach znalazły się kół 22-calowych chromowane tarcze kół z oponami w rozmiarze 30/45.

We wnętrzu zmiany są bardziej dyskretne. W kilku miejscach znajdziemy logo Shelby, a na podłodze nowy wzór dywaników. Seryjnym wyposażeniem są przyciemnione szyby.

Po kuracji wzmacniającej cena Shelby F-150 Super Snake skoczyła o prawie 100%. Za wersję Super Snake trzeba zapłacić w USA 96 680 dolarów. „Zwykły" Raptor kosztuje niespełna 50 000 dolarów.

Zobacz także:
REKLAMA