W Kalifornii budowana jest wersja cabrio najpopularniejszego auta w Stanach Zjednoczonych. Po przebudowie pick-upa Ford F-150 powstaje najprawdopodobniej najdłuższy kabriolet na świecie.
Piotr Ceran2017-01-31
Ford F-150 Cabrio od Newport Convertible Engineering
Gigantyczny pikap, w swej najdłuższej odmianie, może mieć maksymalnie ponad 6,4 m długości. Miejsca więc będzie w nim pod dostatkiem. Nie ma więc rozterek, że czy możemy zabrać na wycieczkę psa, czy też musi pozostać w domu. Nie trzeba się też ograniczać w zabieraniu sprzętu sportowego.
REKLAMA
REKLAMA
Ford F-150 Cabrio od Newport Convertible Engineering
Miny kierowców kabrioletów z Europy będą zapewne bezcenne, gdy zobaczą F-150 Convertible, w którym podróżuje czteroosobowa ekipa plus dwa motocykle w bagażniku. W kabinie też nie ma problemu z rozlokowaniem mniejszych przedmiotów.
Ford F-150 Cabrio od Newport Convertible Engineering
Pojemność schowków jego konsoli środkowej jest pewnie większa niż bagażnika Mercedesa SLK, kiedy zniknie w nim elektrycznie rozłożony stalowy dach.
REKLAMA
REKLAMA
Ford F-150 Cabrio od Newport Convertible Engineering
Choć trudno to sobie wyobrazić to pick-up jest idealną bazą do budowy kabrioletu. Nadwozie jest osadzone na ramie nośnej, a „bagażnik” nie stanowi wspólnej konstrukcji z kabiną. Dzięki takiemu rozwiązaniu, po odcięciu dachu, nie trzeba się martwić o montowanie dodatkowych, rozbudowanych usztywnień karoserii.
Ford F-150 Cabrio od Newport Convertible Engineering
W Newport Convertible w miejsce fabrycznego słupka B zamontowano jednak solidny pałąk antykapotażowy. Służy jako dodatkowe wzmocnienie kabiny i jednocześnie pełni funkcję stelażu dla tekstylnego dachu. Ten ostatni składa się w około 13 sekund, by potem spocząć elegancko na przedniej krawędzi skrzyni ładunkowej.
REKLAMA
REKLAMA
Ford F-150 Cabrio od Newport Convertible Engineering
Zakładanie dachu jest nieco szybsze – trwa około 10 sekund. Zarówno z otwartym, jak i zamkniętym sylwetka F-150 Convertible sprawia harmonijne wrażenie, co jest przypadkiem niezbyt częstym w przypadku podobnych konwersji.
Kia Stinger i BMW 4 Gran Coupé – dwa modele o sportowych cechach, obydwa z sześciocylindrowymi silnikami, obydwa o mocy znacznie powyżej 300 KM. Czy po ubiegłorocznym liftingu Stinger zdoła pokonać nienową już „czwórkę” Gran Coupé?
Auta hybrydowe, czyli takie z silnikiem spalinowym i elektrycznym zasilanym z zewnętrznego źródła prądu, coraz liczniej pojawiają się na drogach. A wraz z nimi pojawiają się pewne mity. Przyjrzeliśmy się kilku z nich.
Powiedzieć, że Klasa S jest najbardziej zaawansowanym samochodem w historii Mercedesa to jak nie powiedzieć nic. Najnowsza Klasa S jest oczywiście bardziej cyfrowa i lepiej połączona ze światem niż kiedykolwiek wcześniej. Pytanie – jaka jest jako Klasa S? Odpowiedź - w teście.
Nissan Ariya, przełomowy dla marki model o napędzie elektrycznym, po raz pierwszy został pokazany w Polsce. Kiedy zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach?
AMG ujawnia plany na najbliższe lata. Spodziewamy się nie tylko w pełni elektrycznych modeli, ale przede wszystkim rasowych hybryd, dysponujących mocą 816 KM oraz 1000 Nm momentu obrotowego.
MINI Electric Pacesetter łączy w sobie wyczynowy charakter marki John Cooper Works z elektromobilnością. Ta wyjątkowa wersja powstała jako samochód bezpieczeństwa Formuły E.
Opel Crossland pojawił się w 2017 roku, jako następca modelu Meriva. Znak czasów – miejski van ustąpił miejsca SUV-owi. Teraz Crossland ewoluuje, przechodząc solidny face lifting. W teście wersja GS-Line o młodzieżowym charakterze.
REKLAMA
Ups... widzimy, że masz AdBlocka.
Nasz serwis jest dostępny całkowicie bezpłatnie, ale żeby taki mógł pozostać, musimy wyświetlać na nim reklamy. Jeśli cenisz naszą pracę, dodaj tę stronę do wyjątków. Nie musisz wchodzić w ustawienia przeglądarki. Wystarczy kliknąć poniżej.
Komentarze