REKLAMA

Ford Fiesta Active - miejski crossover

Ford wprowadza do swojej oferty model Fiesta Active, który ma łączyć zalety niedużego, miejskiego modelu segmentu B z możliwościami, jakie daje większy prześwit SUV-a. Tak oto powstał modny dziś miejski crossover.

Ford Fiesta Active
Ford Fiesta Active
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Głównymi cechami Forda Fiesty Active jest nadwozie, które wyposażono w dodatkowe osłony mające chronić przed otarciami, ale przede wszystkim sprawiać wrażenie większej solidności auta.

REKLAMA

Aluminiowe obręcze kół mają unikalne wzory, przeznaczone do tej wersji Fiesty, a relingi dachowe przydadzą się, kiedy zamontować trzeba będzie bagażnik dachowy z boksem czy mocowaniem nart lub rowerów.

REKLAMA

REKLAMA

Ford Fiesta Active ma ponadto zwiększony o 18 milimetrów prześwit, przydatny w mieście, ale też na nieutwardzonych drogach, choć oczywiście o jeździe terenowej nie może być tu mowy. Zoptymalizowane zostało również zawieszenie, które lepiej radzi sobie podczas jazdy po wyboistych drogach, a podwozie chronią dodatkowe osłony.

Wśród trybów jazdy mamy trzy - Normal, Eco i Slippery. Tryb Slippery to tryb na śliską nawierzchnię, który dostosowuje ustawienia ESC i kontroli trakcji do poruszania się po śniegu czy lodzie. Wśród silników Fiesty Active znalazła się 1,0-litrowa jednostka benzynowa Forda EcoBoost o mocy 140 KM i 1,5-litrowy wysokoprężny silnik TDCi, dysponujący 120 KM mocy.

REKLAMA

W Fieście Active montowane są systemy wspomagania kierowcy, które pomagają unikać lub łagodzić skutki wypadków, korzystając z czujników skanujących drogę na odległości do 130 metrów - to więcej, niż długość boiska piłkarskiego.

REKLAMA

REKLAMA

Fiesta Active może też korzystać z łączności zapewnianej przez system SYNC 3 z ekranami dotykowymi o przekątnych do 8 cali i wysokiej jakości systemy audio B&O PLAY.

Do modelu Fiesta Active dołączy jeszcze w tym roku nowy samochód KA+ Active oraz nowy Focus Active w nadwoziach 5-drzwiowym i kombi. Ceny Fiesty Active zaczynają się od niespełna 65 tys. złotych.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA