Ford Fiesta - nowa generacja

Ford kilkadziesiąt dni przed końcem roku pokazuje nową generację Fiesty. Auto debiutuje z nową wersją wyposażenia, a także jako miejski crossover.

Ford Fiesta
Nowa generacja Forda Fiesty
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Można powiedzieć, że samochód ma ewolucyjną stylistykę poprzednika. Fiesta otrzymała większe reflektory, nowy zderzak i nieco inny kształt osłony chłodnicy. Tylna część auta upadania go do minivanów Forda, a proporcje samochodu sprawiają, że Fiesta wygląda na większą i wyższą od poprzedniej generacji.

 

Wnętrze auta wyróżnia się dużym ekranem dotykowym o przekątnej 8-cali, który wygląda jak tablet przymocowany do górnej części deski rozdzielczej. W aucie da się zauważyć mniejszą ilość przycisków. Ford podkreśla, że jest ich o 50% mniej niż w poprzedniku. Poza tym producent twierdzi, że teraz klienci będą mogli skorzystać z jeszcze większej ilości elementów i dodatków pozwalających na personalizację auta.

Ford Fiesta
Nowa generacja Forda Fiesty

Na liście wyposażenia będzie można znaleźć nowy system multimedialny SYNC 3, który jest kompatybilny z Apple CarPlay oraz Android Auto. Po podłączeniu smartfona można skorzystać z wielu aplikacji m.in. Spotify. Multimedialny system obsługujemy za pomocą ekranu dotykowego o przekątnej 6,5-cala. Nową Fiestę można również wyposażyć w 675-wattowy zestaw audio sygnowany przez B&O Play.

Wśród systemów wspomagających kierowcę znaleźć można najnowsze rozwiązania z gamy Forda, czyli m.in. układ Pre-Collision Assist z wykrywaniem pieszych, który monitoruje przestrzeń przed autem i pozwala uniknąć kolizji. Poza tym na liście są jeszcze system automatycznego parkowania (Acitve Park Assist), rozpoznający znaki drogowe (Traffic Sign Recognatio), czy Cross Traffic Allert, który ostrzega o zbliżających się samochodach, w momencie wykonujemy manewru cofania.

Ford Fiesta
Nowa generacja Forda Fiesty

Ford Fiesta silniki:

  • 1.1 - 70/85 KM
  • 1.0 EcoBoost - 100 KM
  • 1.0 EcoBoost - 125 KM
  • 1.0 EcoBoost - 140 KM
  • 1.5 TDCi - 85 KM
  • 1.5 TDCi - 120 KM

Nowością jest 1,1-litrowy silnik benzynowy bez turbodoładowania. Ta wolnossąca jednostka będzie występowała w dwóch wariantach mocy - 7- i 85 KM. Natomiast dla litrowej jednostki EcoBoost Ford przygotował nową 6-biegową skrzynię mechaniczną, w której udało się zredukować występujące w niej tarcie. W wersji 100-konnej można wyposażyć auto w automatyczną przekładnię, która pozwala zmieniać biegi za pomocą łopatek przy kierownicy.

Obie skrzynie biegów są dostępne w zależności od wersji silnikowej. Wszystkie jednostki napędowe wyposażono w system Start-Stop.

Ford Fiesta
Nowa generacja Forda Fiesty

Wersję Titanium wyróżniają chromowane obramówki i żebra w osłonie chłodnicy, zderzak z dolnym przetłoczeniem oraz pionowe lampy przeciwmgłowe. 

Ford Fiesta
Nowa generacja Forda Fiesty

Odmiana Titanium nadal będzie najlepiej wyposażonym wariantem Fiesty. W tym roku była to najczęściej kupowana wersja spośród wszystkich dostępnych w całej Europie - Titanium stanowi aż 48% wszystkich sprzedanych Fiest w 2016 roku.

Ford Fiesta
Nowa generacja Forda Fiesty

Fiesta Active to nowość w gamie Forda. Auto ma osłony zderzaków, nadkoli oraz progów oraz podniesione zawieszenie. A do tego relingi dachowe już w podstawowej wersji. 

Ford Fiesta
Nowa generacja Forda Fiesty

Fiesta ST-Line nawiązuje do sportowych modeli Forda, sygnowanych literami "ST". Auto ma czarną osłonę chłodnicy, zderzak z ostrymi przetłoczeniami i felgi ze stopów lekkich ze wzorem ST-Line. 

Ford Fiesta
Nowa generacja Forda Fiesty

Kierownica w wersji ST-Line jest ścięta w dolnej części, a wnętrze uatrakcyjniają elementy w kolorze czerwonym. A do tego mamy sportowe fotele i aluminiowe nakładki na pedałach. 

Ford Fiesta
Nowa generacja Forda Fiesty

W tylnej części nadwozia Fiesty ST-Line łatwo zauważyć sportowo stylizowany zderzak i dokładkę imitującą dyfuzor. 

Ford Fiesta
Nowa generacja Forda Fiesty

Fiesta Vignale będzie stała na szczycie cennika nowego modelu. Auto wyróżnia się chromowanym obramowaniem świateł przeciwmgłowych oraz satynową osłoną chłodnicy. A do tego auto otrzyma 18-calowe obręcze kół -  zostały one specjalnie zaprojektowane do tego modelu.

Ford Fiesta
Nowa generacja Forda Fiesty

W kabinie wersji Vignale pierwsze skrzypce grają skórzane detale, których nie znajdziemy w innych wersjach. Poza tym tapicerka na fotelach ma unikatowe w gamie Fiesty przeszycia w kształcie rombu. 

Ford Fiesta
Nowa generacja Forda Fiesty

Topowa odmiana Fiesty wyróżnia się także brakiem napisu oznaczającego model na pokrywie bagażnika. W zamian za to mamy logo Vignale tuż pod miejscem na tablice rejestracyjną. Ten sam emblemat można znaleźć z boku auta.  

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA