Ford Focus Electric 2017 - idzie nowe

Na razie samochody elektryczne stanowią niszę w stosunku do tradycyjnych źródeł napędu. Jednak Ford zamierza to zmienić i do 2020 roku chce wprowadzić aż 13 elektrycznych modeli do oferty. Jednym z nich ma być Ford Focus Electric.

Ford Focus Electric 2017
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 79 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Ford idzie dalej i mówi, że 40 procent jego globalnej sprzedaży obejmą samochody elektryczne. Mocne słowa, ale amerykański koncern rzuca konkretami - na "elektryczny program" wykłada 4,5 miliarda dolarów i szykuje nam ekspansję samochodów na prąd.

REKLAMA

Rozpocznie się ona z nowym Focusem Electric. Każdy egzemplarz zostanie wyposażony w nową, szybką stację ładowania DC, która w 30 minut załaduje akumulatory do poziomu 80 procent. To pozwoli na przejechanie nawet 160 km na samym prądzie. Dodatkowo elektryczny Focus zostanie wyposażony w system SmartGauge, który na ekranie LCD będzie wyświetlał informacje dotyczące szacowanego zasięgu. Dzięki temu będzie można odpowiednio dopasować styl jazdy.

Focus Electric będzie też uczył kierowcę jak efektywnie hamować. Ma w tym pomóc system Brake Coach, który powie jak zmaksymalizować efektywność hamowania, żeby uzyskać z niej jak najwięcej cennej energii. Focus ma pozostać zwinnym autem, dzięki inteligentnemu układowi kierowniczemu.

Ford Focus Electric ma wejść do produkcji pod koniec 2016 roku. Będzie oferowany na rynku północnoamerykańskim i europejskim.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA