REKLAMA

Ford Focus Electric 2017 - idzie nowe

Na razie samochody elektryczne stanowią niszę w stosunku do tradycyjnych źródeł napędu. Jednak Ford zamierza to zmienić i do 2020 roku chce wprowadzić aż 13 elektrycznych modeli do oferty. Jednym z nich ma być Ford Focus Electric.

Ford Focus Electric 2017
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 78 900 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Ford idzie dalej i mówi, że 40 procent jego globalnej sprzedaży obejmą samochody elektryczne. Mocne słowa, ale amerykański koncern rzuca konkretami - na "elektryczny program" wykłada 4,5 miliarda dolarów i szykuje nam ekspansję samochodów na prąd.

Rozpocznie się ona z nowym Focusem Electric. Każdy egzemplarz zostanie wyposażony w nową, szybką stację ładowania DC, która w 30 minut załaduje akumulatory do poziomu 80 procent. To pozwoli na przejechanie nawet 160 km na samym prądzie. Dodatkowo elektryczny Focus zostanie wyposażony w system SmartGauge, który na ekranie LCD będzie wyświetlał informacje dotyczące szacowanego zasięgu. Dzięki temu będzie można odpowiednio dopasować styl jazdy.

REKLAMA

Focus Electric będzie też uczył kierowcę jak efektywnie hamować. Ma w tym pomóc system Brake Coach, który powie jak zmaksymalizować efektywność hamowania, żeby uzyskać z niej jak najwięcej cennej energii. Focus ma pozostać zwinnym autem, dzięki inteligentnemu układowi kierowniczemu.

Ford Focus Electric ma wejść do produkcji pod koniec 2016 roku. Będzie oferowany na rynku północnoamerykańskim i europejskim.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA