Ford Focus IV jak Mondeo

Czwarta generacja Forda Focusa powinna zadebiutować już niedługo. Właśnie pojawiły się pierwsze wizualizacje prezentujące wygląd nadchodzącego modelu.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 350 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

Po europejskich drogach jeżdżą już zamaskowane egzemplarze Focusa czwartej generacji. Jednak na oficjalne odsłonięcie tego modelu jeszcze chwilę poczekamy. Tymczasem ekipa grafików z OmniAuto postanowiła przygotować własną interpretację tego samochodu.

Na zdjęciu możemy zobaczyć pięciodrzwiową wersję popularnego hatchbacka. W czwartej generacji Focusa pojawią się światła w technologii LED, która pozwoli zastępuje lampy ksenonowe. Nadal elementem przewodnim w stylistyce jest wielki grill nawiązujący do marki Aston Martin, który został wykorzystany również w aktualnej generacji Mondeo.

Linia nadwozia w nowym Focusie ma bardziej przypominać coupe. Powiększony rozstaw osi poprawi ilość miejsca we wnętrzu, a dostęp do tylnej części będzie łatwiejszy dzięki nieco dłuższym drzwiom. Niewykluczone, że powiększy się również ilość miejsca w bagażniku. Dotychczasowa, trzecia generacja, nie była pod tym względem liderem w segmencie.

Oficjalna prezentacja Forda Focusa IV powinna się odbyć w pierwszej połowie przyszłego roku. Samochód pojawi się w sprzedaży dopiero jesienią. Auto będzie nadal dostępne w wersji kombi oraz sedan.

fot. OmniAuto.it

Zobacz także:
REKLAMA