REKLAMA

Ford Focus RS Mountune z mocą 400 KM

Tuningowi specjaliści z firmy Mountune oferują wzmocnienie Forda Focusa RS do poziomu 400 KM. Zobaczcie sami!

Ford Focus RS Mountune Materiały prasowe
Ford Focus RS Mountune
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 79 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Ford Focus RS trzeciej generacji jest niezwykle udanym samochodem. Kosztujący niespełna 160 tys. złotych hot hatch jest prawdziwym mistrzem emocji i radości z jazdy. Jego 350 koni mechanicznych, przekazywanych na wszystkie cztery koła, pozwalają zostawić w tyle wiele sportowych aut.

REKLAMA

Jeżeli jednak 350 KM mocy i maksymalnie 470 Nm momentu obrotowego to dla was za mało, zobaczcie co na to brytyjska firma Mountune. Tuner ten oferuje pakiet solidnych zmian, które skutkują przede wszystkim wzrostem mocy.

Pod maską przerobionego Forda Focusa RS pracuje ten sam 2,3-litrowy, turbodoładowany silnik EcoBoost. Z tą różnicą, że po kuracji wzmacniającej dysponuje on mocą 400 koni mechanicznych, a jego moment obrotowy dochodzi do wartości 560 niutonometrów.

Zobacz także: Toyota GR Supra - wielki powrót!

REKLAMA

REKLAMA

Ford Focus RS Mountune - m400R i m400X

Mountune oferuje właściwie dwa zestawy tuningowe, oba w cenie 595 funtów, czyli niespełna 3 tys. złotych. Przy wartości całego samochodu to wręcz grosze. Jeden z nich nazwano m400R i ten przeznaczony jest dla obecnych posiadaczy Forda Focusa RS m400, czyli już raz przerobionego przez Mountune. Drugim jest m400X.

Decydując się na pakiet m400R klient otrzyma silnik o mocy 400 KM i 560 Nm momentu obrotowego, stały system kontroli startu, asystenta zmiany biegu przy wysokich obrotach, systemy przeciwkradzieżowe, tryb hamowni, pełny dostęp do złączy OBD i wiele innych funkcji, z większości których i tak nie skorzysta.

Z kolei pakiet m400X oferuje te same parametry mocy i momentu obrotowego co w m400R, a do tego lepszy przebieg krzywych mocy i momentu obrotowego oraz krótszy czas reakcji na wciśnięcie pedału gazu.

Dla utrzymania fabrycznej gwarancji na swojego Focusa RS, firma Mountune radzi skorzystanie z kilku dodatkowych opcji, jak wymiana zaworu recyrkulacji spalin, większą chłodnicę powietrza doładowującego czy sportowy wydech.

Zaleca się także montaż wzmocnionych tłoków i kilka innych modyfikacji zwiększających wytrzymałość silnika. To wszystko sprawia, że cena modyfikacji rośnie niemal dziesięciokrotnie, ale coś za coś.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA