Ford Focus RS WRC Edition

Szwajcarski importer Forda przygotował specjalną wersję Focusa RS dla uczczenia 40 rocznicy powstania działu RS.

Ford, Focus RS, WRC, Edition
Ford Focus RS WRC Edition
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 91 350 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5
SPRAWDŹ OFERTY

WRC Editio powstanie w liczbie 50 egzemplarzy. Mają one przypomnieć kibicom rajdów o pierwszym Fordzie z "RS" w nazwie - zaprezentowanym w 1970 roku modelu Escort RS1600.

Pięćdziesiąt egzemplarzy pokrytych lakierem "Frozen White" ozdobionych zostanie czarno-zielonymi naklejkami, a dla kontrastu założone zostaną 19-calowe felgi 19-inch OZ Superturismo GT w czarnym wykończeniu.

W kabinie na kokpicie zamontowana zostanie specjalna tabliczka, z autografami zasłużonych kierowców rajdowych Forda - Mikko Hirvonena i Jarmo Lehtinena.

W tworzeniu grafiki na karoserię uczestniczyli internauci. Ford zorganizował konkurs, w którym każdy zdolny grafik mógł zaprezentować swoją propozycję upiększenia auta. Finałowe prace zamieściliśmy w galerii.

"W terenie należy jeździć bez pośpiechu, równym tempem, unikając nadużywania sprzęgła i gazu" - mówi Peter Ziganki, instruktor ADAC Fahrsicherheitszentrum Berlin- Brandenburg. Oczywiście, w niektórych przypadkach dodanie gazu jest konieczne do pokonania przeszkody, na przykład podczas podjazdu pod strome wzniesienie.

Po dawce teorii czas na praktykę. Uczestnicy ćwiczą hamowanie (na macie poślizgowej poznają działanie układów ABS i ESP) i pokonywanie podjazdów na śliskiej nawierzchni - w dół i pod górę.

Kolejnym zadaniem jest zjazd ze wzniesienia na nawierzchni szutrowej, przy zachowaniu przyczepności wszystkich kół. Ćwiczenie wymagające dużej koncentracji oraz współpracy między kierowcą i pasażerami to przejazd przez most z bali. Duże umiejętności potrzebne są także w czasie przeprawy przez basen wypełniony wodą i w trakcie przejazdu skośnego po ścianie, wykonywanego na granicy przyczepności kół.

Uczestnicy szkolenia mają okazję nauczyć się techniki jazdy w offroadowym terenie, ale także poznać w praktyce możliwości Škody Octavii Scout 4x4. A jest to auto, które zapewnia poczucie bezpieczeństwa i na nieutwardzonych bezdrożach, i w ruchu miejskim czy na autostradzie.

Źródło: Szkoła Auto

Zapraszamy na naszą nową stronę internetową:
www.szkola-auto.pl

Zobacz także:
Zobacz również:
REKLAMA