Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Ford Focus RS - szykują wersję limitowaną

Producent spod znaku Błękitnego Owalu szykuje sporą niespodziankę dla fanów hot hatchy. Ford przygotuje limitowaną wersję Focusa RS!

Nowy Ford Focus RS

Oczywiście to na razie nie potwierdzone informacje, ale coś jest na rzeczy. Każdy producent, gdy wprowadza wersję limitowaną robi to przede wszystkim ze względów wizerunkowych, ale i finansowych. Ostatnio pisaliśmy o limitowanej Mazdzie MX-5 Sport Recaro Limited.

Jeśli faktycznie Ford przygotuje limitowaną wersję nowego Focusa RS to możemy się spodziewać przed wszystkim auta odchudzonego. RS straci na wadze nawet 100 kg, dzięki szerszemu zastosowaniu elementów nadwozia, wykonanych z kompozytów wzmacnianych włóknem węglowym. Do tego Ford wybebeszy kabinę, co również da kilkanaście kg mniej.

W trzeciej generacji Focusa RS pracuje silnik 2,3 l EcoBoost, który również trafił do nowego Mustanga. W Kompaktowym modelu jednostka dostarcza moc 350 KM i 440 Nm maksymalnego momentu obrotowego (470 Nm z funkcją overboost). Pytanie, jak mocno Ford może podnieść moc silnika? Naszym zdaniem będzie w stanie osiągnąć poziom bliski 380 KM. Zaś 400 KM może być już zbyt szalonym krokiem. Po prostu technicznie będzie to nie do wykonania, zważywszy na trwałość elementów jednostki EcoBoost.

Poprzednia generacja Forda Focusa RS występowała również w limitowanej edycji RS500. Powstało tylko 500 sztuk tego modelu i każdy z egzemplarzy charakteryzował się mocą 345 KM(460 Nm). W stosunku do seryjnego RS Był to wzrost o 40 KM i 20 Nm.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 73 190 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij