[ X ]

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu), wyrażasz zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych na zasadach wskazanych w "Polityce prywatności"

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Ford Focus RS500 – najmocniejszy hot hatch

Najmocniejszy hatchback w gamie Forda otrzyma dodatkowy zastrzyk mocy. Ford zamierza wprowadzić na rynek limitowaną wersję. Focus RS500 będzie miał pod maska kilkadziesiąt koni więcej, dzięki czemu przegoni konkurentów.

Zamaskowany egzemplarz Focusa RS w specjalnym wydaniu pojawił się już na drogach. Jednak projekt nie otrzymał jeszcze zielonego światła. Jeżeli auto trafi do produkcji, to pojawi się na rynku nie wcześniej niż na początku przyszłego roku.

Wersja RS500 będzie limitowana do pięciuset egzemplarzy. Pod maską każdego z nich zagości silnik EcoBoost o pojemności 2,3 litra, ale standardowa moc 350 KM zostanie podniesiona w okolice 400 KM. Przy takich osiągach Ford bez problemu pokona Mercedesa A45 AMG i Audi RS4 Sportback. Napęd będzie nadal przekazywany na wszystkie koła, ale jest szansa że pojawi się dyferencjał o ograniczonym poślizgu na przedniej osi.

REKLAMA

Największa dyskusja rozwinęła się wokół skrzyni biegów. Standardowo Focus RS jest dostępny z sześciobiegową przekładnią ręczną. Niektóre źródła donoszą, że pojawi się dwusprzęgłowa skrzynia, która dostarczy lepsze osiągi przy takiej konfiguracji. Jednak koszty związane z projektowaniem specjalnej przekładni dla limitowanej wersji mogą być zbyt duże.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 75 220 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij