[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Ford Focus RS500 – najmocniejszy hot hatch

Najmocniejszy hatchback w gamie Forda otrzyma dodatkowy zastrzyk mocy. Ford zamierza wprowadzić na rynek limitowaną wersję. Focus RS500 będzie miał pod maska kilkadziesiąt koni więcej, dzięki czemu przegoni konkurentów.

Zamaskowany egzemplarz Focusa RS w specjalnym wydaniu pojawił się już na drogach. Jednak projekt nie otrzymał jeszcze zielonego światła. Jeżeli auto trafi do produkcji, to pojawi się na rynku nie wcześniej niż na początku przyszłego roku.

Wersja RS500 będzie limitowana do pięciuset egzemplarzy. Pod maską każdego z nich zagości silnik EcoBoost o pojemności 2,3 litra, ale standardowa moc 350 KM zostanie podniesiona w okolice 400 KM. Przy takich osiągach Ford bez problemu pokona Mercedesa A45 AMG i Audi RS4 Sportback. Napęd będzie nadal przekazywany na wszystkie koła, ale jest szansa że pojawi się dyferencjał o ograniczonym poślizgu na przedniej osi.

REKLAMA

Największa dyskusja rozwinęła się wokół skrzyni biegów. Standardowo Focus RS jest dostępny z sześciobiegową przekładnią ręczną. Niektóre źródła donoszą, że pojawi się dwusprzęgłowa skrzynia, która dostarczy lepsze osiągi przy takiej konfiguracji. Jednak koszty związane z projektowaniem specjalnej przekładni dla limitowanej wersji mogą być zbyt duże.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 75 220 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij