[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA

REKLAMA

PODZIEL SIĘOCEŃ

Ford Focus i Volvo XC40 w teście zderzeniowym Euro NCAP

Organizacja Euro NCAP udostępniła wyniki najnowszego testu zderzeniowego dwóch nowych modeli na rynku. Tym razem rozbite zostały Ford Focus i Volvo XC40. Jak im poszło?

Ford Focus w teście Euro NCAP Ford Focus w teście Euro NCAP, fot. euroncap.com

Debiutujący w gamie szwedzkiego producenta crossover Volvo XC40 oraz czwarta generacja Forda Focusa egzamin z bezpieczeństwa zdały na piątkę. Bo tyle właśnie gwiazdek otrzymał każdy z tych samochodów.

Oba modele spełniły pokładane w nich oczekiwania. Na uznanie zasługuje bardzo wysoka nota Volvo XC40 w zakresie ochrony dorosłych pasażerów. Wynik na poziomie 97 proc. to jeden z pięciu najwyższych not w ostatnich trzech latach!

Jak przyznają eksperci Euro NCAP, największe pochwały oba modele zgarnęły na polu wyposażenia w systemy bezpieczeństwa aktywnego oraz ochrony pieszych.

REKLAMA

Volvo XC40 w teście Euro NCAP Volvo XC40 w teście Euro NCAP

Zarówno Volvo XC40, jak i Ford Focus, mają zamontowane na pokładzie układy samoczynnego hamowania przed przeszkodą, wykrywające również pieszych i rowerzystów.

Volvo ma dodatkowo system awaryjnego utrzymywania w pasie ruchu, który zapobiega opuszczeniu przez samochód jezdni lub też zderzeniu z nadjeżdżającym z przeciwka pojazdem.

Sekretarz generalny Euro NCAP, Michiel van Ratingen, przyznał że jest pod wrażeniem tego, jak zarówno producenci samochodów premium, jak i marek popularnych, odpowiedzieli na zaostrzone od nowego roku wymogi, dotyczące przyznawania punktów i gwiazdek w testach Euro NCAP.

Jak wyglądała punktacja obu modeli w najnowszym teście Euro NCAP? Zobaczcie sami.

Ford Focus

Liczba gwiazdek – 5

Wyniki testów w poszczególnych kategoriach:

  • Ochrona dorosłych pasażerów – 85 proc.
  • Ochrona dzieci – 87 proc.
  • Ochrona pieszych – 72 proc.
  • Systemy bezpieczeństwa – 75 proc.

Volvo XC40

Liczba gwiazdek – 5

Wyniki testów w poszczególnych kategoriach:

  • Ochrona dorosłych pasażerów – 97 proc.
  • Ochrona dzieci – 87 proc.
  • Ochrona pieszych – 71 proc.
  • Systemy bezpieczeństwa – 76 proc.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 75 220 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij