Ford Fusion po liftingu zapowiada zmiany w Mondeo

Oprócz nowego silnika V6 Fusion dostał również zmieniony wygląd przodu oraz nowy system infotainment SYNC3.

Ford
Ford Fusion Sport
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 127 310 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

W stosunku do poprzednika Fusion Sport posiada zmienione światła przednie, które w dolnej części klosza mają załamaną linię. Grill z chromowanymi listwami został zamieniony na czarną kratkę o fakturze plastra miodu. Do tego przedni zderzak ma bardziej ostrzejsze wypukłe kształty. Z tyłu Fusiona mamy nowe reflektory tylne, które dla lepszego efektu połączone są chromowaną listwą. Auto wyróżnia się również dwiema podwójnymi końcówkami wydechu i do tego samochód otrzymał 19-calowe felgi aluminiowe.

Nowa jednostka, która zasili Fusiona to motor benzynowy biturbo V6. Silnik EcoBoost o pojemności 2,7 l generuje 325 KM oraz 475 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Tym samym auto charakteryzuje parametrami o 50 KM i 136 Nm większymi niż u konkurencyjnej Toyoty Camry. Nowa wersja silnikowa posiada również napęd przekazywany na wszystkie koła.

W ramach faceliftingu w gamie modelowej pojawi się także nowa, bardziej luksusowa wersja wyposażenia Platinum, która jest ponad dotychczasowym, topowym Titanium. W ramach jej mamy przedni grill wykończony kolorem Magnetic, polerowane, 19-calowe felgi oraz skórę Cocoa & Venetian we wnętrzu auta. Platinium w USA będzie oferowana z dwulitrowym silnikiem EcoBoost oraz napędem AWD.

W pozostałych wersjach, Fusion Hybrid i wersji plug-in zmodyfikowano oprogramowanie oraz wydłużono nieznacznie zasięg w trybie elektrycznym oraz poprawiono spalanie tych wersji. Wszystkie warianty nowego Fusiona amerykański klient będzie mógł zamówić z dodatkowym systemem SYNC 3, poprawionym tempomatem, ochroną pieszych oraz lepszym trybem autonomicznego parkowania.

Na rynku amerykańskim bazowa wersja nowego Fusiona będzie kosztować od 22 995 dolarów, zaś za wersję Sport trzeba zapłacić minimum 34 350 dolarów, a za Platinum 37 495 dolarów.

Facelifting Forda Fusion jest również ważną zapowiedzią zmian, które trafią do europejskiego Mondeo. Pytanie, czy europejski przedstawiciel producenta spod znaku „błękitnego owalu” zdecyduje się na wprowadzenie do gamy Mondeo auta z silnikiem V6 EcoBoost. My jesteśmy jak najbardziej na tak, bo to mocno uderzy w konkurencję.

Zobacz także:
REKLAMA