[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ

Ford GT '67 Heritage Edition – z Le Mans w tle

Supersportowy samochód Forda w wyróżniającej się specjalnej edycji '67 Heritage Edition – na drogach zobaczymy go w 2018 roku. Oto garść detali o tej specjalnej wersji.

Ford GT Ford GT '67 Heritage Edition

Są samochody, które już w dniu premiery tak rozpalają serca, że oczekiwanie na nie dłuży się w nieskończoność. Jednym z takich modeli jest na pewno Ford GT, którego po raz pierwszy zobaczyliśmy ponad dwa lata temu. Zobaczyliśmy i zachwyciliśmy się – przede wszystkim nadwoziem, które pod względem aerodynamicznym było dopracowane w najmniejszym detalu. Po drodze Ford pokazał jeszcze m.in. wersję '66 Heritage Edition a dziś znów sięga do historii swojego udziału w wyścigach – '67 Heritage Edition to nic innego jak przypomnienie sukcesów modelu GT40.

W 1967 roku amerykańska załoga w składzie Dan Gurney i A.J. Foyt, prowadząc Forda GT40 Mark IV, wygrała najsłynniejszy wyścig świata – Le Mans. Temu zwycięstwu, temu autu i tej załodze dedykowana jest wersja '67 Heritage Edition. Wyróżniają ją czerwony lakier nadwozia z białymi pasami oraz pakiet zewnętrznych dodatków z włókna węglowego. Na masce i drzwiach znalazła się cyfra "1" nawiązująca do pierwszego miejsca w wygranym przed 50 laty wyścigu. 20-calowe obręcze aluminiowe ze srebrnym poszyciem dopełniają całości. 

Dużo dzieje się też w kabinie. W wielu miejscach (na fotelach, kierownicy, pasach bezpieczeństwa) wykorzystano czerwoną nić. Z kolei łopatki do zmiany biegów pokryto szarym kolorem, nie obeszło się też bez przemyconego tu i ówdzie włókna węglowego.

Nie wiadomo, ile sztuk wersji '67 Heritage Edition trafi do klientów. Już sam fakt, że przez cztery lata powstanie w sumie tylko 1000 szt. Forda GT czyni z niego auto ekskluzywne. Rocznie Ford zamierza produkować 250 egzemplarzy, pierwsze wyjadą na drogi w przyszłym roku.

REKLAMA

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 50 811 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-3, kombi van-5
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij