Ford GT '67 Heritage Edition – z Le Mans w tle

Supersportowy samochód Forda w wyróżniającej się specjalnej edycji '67 Heritage Edition – na drogach zobaczymy go w 2018 roku. Oto garść detali o tej specjalnej wersji.

Ford GT
Ford GT '67 Heritage Edition
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 63 500 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Są samochody, które już w dniu premiery tak rozpalają serca, że oczekiwanie na nie dłuży się w nieskończoność. Jednym z takich modeli jest na pewno Ford GT, którego po raz pierwszy zobaczyliśmy ponad dwa lata temu. Zobaczyliśmy i zachwyciliśmy się – przede wszystkim nadwoziem, które pod względem aerodynamicznym było dopracowane w najmniejszym detalu. Po drodze Ford pokazał jeszcze m.in. wersję '66 Heritage Edition a dziś znów sięga do historii swojego udziału w wyścigach – '67 Heritage Edition to nic innego jak przypomnienie sukcesów modelu GT40.

W 1967 roku amerykańska załoga w składzie Dan Gurney i A.J. Foyt, prowadząc Forda GT40 Mark IV, wygrała najsłynniejszy wyścig świata – Le Mans. Temu zwycięstwu, temu autu i tej załodze dedykowana jest wersja '67 Heritage Edition. Wyróżniają ją czerwony lakier nadwozia z białymi pasami oraz pakiet zewnętrznych dodatków z włókna węglowego. Na masce i drzwiach znalazła się cyfra "1" nawiązująca do pierwszego miejsca w wygranym przed 50 laty wyścigu. 20-calowe obręcze aluminiowe ze srebrnym poszyciem dopełniają całości. 

Dużo dzieje się też w kabinie. W wielu miejscach (na fotelach, kierownicy, pasach bezpieczeństwa) wykorzystano czerwoną nić. Z kolei łopatki do zmiany biegów pokryto szarym kolorem, nie obeszło się też bez przemyconego tu i ówdzie włókna węglowego.

Nie wiadomo, ile sztuk wersji '67 Heritage Edition trafi do klientów. Już sam fakt, że przez cztery lata powstanie w sumie tylko 1000 szt. Forda GT czyni z niego auto ekskluzywne. Rocznie Ford zamierza produkować 250 egzemplarzy, pierwsze wyjadą na drogi w przyszłym roku.

REKLAMA
Zobacz także:
REKLAMA