Ford GT i Fiesta Vignale w Polsce

Ford GT to gwiazda światowych salonów motoryzacyjnych i jeden z najbardziej spektakularnych supersamochodów ostatnich lat – po raz pierwszy pojawił się w Polsce.

Ford GT
Ford GT

Ford GT jest jedną z atrakcji na ekspozycji Forda podczas ogólnopolskich Targów Motoryzacyjnych i Biznesowych Fleet Market.

REKLAMA

Pożądają go wszyscy, mogą mieć jedynie nieliczni, bo kolejka chętnych na ten samochód jest kilkunastokrotnie dłuższa niż liczba egzemplarzy, które zostaną wyprodukowane. A powstawać ma zaledwie 250 egzemplarzy rocznie.

Pierwotnie liczba ostatecznie miała zamknąć się w 500 sztukach, ale zainteresowanie było tak duże, że Ford zdecydował podwoić serię, pozostawiając Forda GT w produkcji przez kolejne dwa lata, do osiągnięcia pułapu 1000 egzemplarzy. Jedynie dwie sztuki trafią do klientów z Polski.

Tym większe wrażenie robi fakt, że jeden z egzemplarzy Forda GT zawitał do naszego kraju.

REKLAMA

REKLAMA

Ford GT
Ford GT

Ford GT to najszybszy produkcyjny samochód Forda w historii. Jest napędzany przez potężny, 3,5-litrowy silnik V6 EcoBoost z podwójnym turbo. Jednostka rozwija moc prawie 650 KM. Maksymalny moment obrotowy centralnie zamontowanego silnika wynosi 745 Nm. Współpracuje on z 7-stopniową, dwusprzęgłową przekładnią skonstruowaną przez firmę Getrag.

Taka wartość w połączeniu z lekką konstrukcją, ważącą zaledwie 1385 kilogramów i niezwykle zaawansowaną aerodynamiką sprawiają, że Ford GT może rozpędzić się do ponad 340 km/h, a 100 km/h osiąga w mniej niż trzy sekundy.

Wrażenie robią pozostałe parametry techniczne: ceramiczne tarcze hamulcowe mają średnicę 394 mm (z przodu) i 360 mm (z tyłu), a opcjonalne obręcze z włókna węglowego obniżają masę auta o 40 kg.

REKLAMA

Ford Fiesta Vignale
Ford Fiesta Vignale

Ford GT to tylko jedna z licznych atrakcji, które przedstawia Ford pośród 100 innych wystawców Fleet Market. Na jednym ze stoisk pojawiła się gama wyjątkowych modeli Forda z ekskluzywnej linii Vignale.

Swoją premierę świętuje najmniejsza z rodziny Vignale – nowa Fiesta. Ten niewielki hatchback, podobnie jak Kuga, Edge czy Mondeo w odmianie Vignale, również oferuje najwyższy poziom wykończenia i dbałości o detale.

REKLAMA

REKLAMA