[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

REKLAMA
REKLAMA
PODZIEL SIĘOCEŃ
3.6

Ford GT i Fiesta Vignale w Polsce

Ford GT to gwiazda światowych salonów motoryzacyjnych i jeden z najbardziej spektakularnych supersamochodów ostatnich lat – po raz pierwszy pojawił się w Polsce.

Ford GT Ford GT

Ford GT jest jedną z atrakcji na ekspozycji Forda podczas ogólnopolskich Targów Motoryzacyjnych i Biznesowych Fleet Market.

Pożądają go wszyscy, mogą mieć jedynie nieliczni, bo kolejka chętnych na ten samochód jest kilkunastokrotnie dłuższa niż liczba egzemplarzy, które zostaną wyprodukowane. A powstawać ma zaledwie 250 egzemplarzy rocznie.

Pierwotnie liczba ostatecznie miała zamknąć się w 500 sztukach, ale zainteresowanie było tak duże, że Ford zdecydował podwoić serię, pozostawiając Forda GT w produkcji przez kolejne dwa lata, do osiągnięcia pułapu 1000 egzemplarzy. Jedynie dwie sztuki trafią do klientów z Polski.

Tym większe wrażenie robi fakt, że jeden z egzemplarzy Forda GT zawitał do naszego kraju.

REKLAMA

REKLAMA

Ford GT Ford GT

Ford GT to najszybszy produkcyjny samochód Forda w historii. Jest napędzany przez potężny, 3,5-litrowy silnik V6 EcoBoost z podwójnym turbo. Jednostka rozwija moc prawie 650 KM. Maksymalny moment obrotowy centralnie zamontowanego silnika wynosi 745 Nm. Współpracuje on z 7-stopniową, dwusprzęgłową przekładnią skonstruowaną przez firmę Getrag.

Taka wartość w połączeniu z lekką konstrukcją, ważącą zaledwie 1385 kilogramów i niezwykle zaawansowaną aerodynamiką sprawiają, że Ford GT może rozpędzić się do ponad 340 km/h, a 100 km/h osiąga w mniej niż trzy sekundy.

Wrażenie robią pozostałe parametry techniczne: ceramiczne tarcze hamulcowe mają średnicę 394 mm (z przodu) i 360 mm (z tyłu), a opcjonalne obręcze z włókna węglowego obniżają masę auta o 40 kg.

REKLAMA

Ford Fiesta Vignale Ford Fiesta Vignale

Ford GT to tylko jedna z licznych atrakcji, które przedstawia Ford pośród 100 innych wystawców Fleet Market. Na jednym ze stoisk pojawiła się gama wyjątkowych modeli Forda z ekskluzywnej linii Vignale.

Swoją premierę świętuje najmniejsza z rodziny Vignale – nowa Fiesta. Ten niewielki hatchback, podobnie jak Kuga, Edge czy Mondeo w odmianie Vignale, również oferuje najwyższy poziom wykończenia i dbałości o detale.

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij