Ford GT - z obręczami z włókna węglowego

Potwierdziły się plotki o wprowadzeniu do oferty amerykańskiego supersamochodu obręczy kół zrobionych z włókna węglowego. Mają wielkość 20-cali i są lżejsze niż seryjne felgi.

Obręcze kół Ford GT
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Nie od dzisiaj wiadomo, że w supersamochodach inżynierowie walczą o każdy gram masy. Nie inaczej jest w nowym Fordzie GT, do którego będzie można zamówić opcjonalnie 20-calowe obręcze wykonane z włókna węglowego. Jak podaje producent każda felga ma być lżejsza niemal o kilogram od standardowych, kutych 20-calowych kół. Niższa, nawet o kilka kilogramów masa, w supersamochodzie wpływa pozytywnie na osiągi, prowadzenie i hamowanie.

Opcjonalne obręcze kół produkowane są przez firmę Carbon Revolution, która podobny model stworzyła do wyczynowego Shelby Mustanga GT 350R. Ford twierdzi, że stworzenie kół z tego materiału zapewni mniejsze wibrację, niższy hałas, a także większą sztywność.

Nabywcy Forda GT, którzy zdecydują się na opcjonalne obręcze, będą mogli wybrać matowe lub błyszczące wykończenie włókna węglowego. Czy będą chętni? Oczywiście. Skoro Ford wyprodukuje limitowaną do 500 sztuk edycję modelu GT, a chętnych na liście oczekujących jest 6,5 tysiąca!

Ford GT wyposażony w silnik 3.5 V6 biturbo o mocy 600 KM kosztuje około 400 tys. dolarów. Ile przyjedzie zapłacić za takie obręcze kół? Tego nie wiadomo.

REKLAMA
Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA