REKLAMA

Ford Ka+ Active - mini crossover

Ford zaprezentował model Ka+ Active. Jest to miejski Ford Ka+ z nieco podniesionym nadwoziem i zestawem plastikowych nakładek, nadających mu bardziej off-roadowego charakteru.

Ford Ka+ Active
Ford Ka+ Active
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 58 671 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4
SPRAWDŹ OFERTY

Moda na SUV-y i crossovery nie tylko nie przemija, ale sprawia że nawet zwykłe modele miejskich samochodów zyskują swoje uterenowione odmiany, różniące się od swoich zwykłych odpowiedników nieznacznie większym prześwitem i dodatkowymi plastikowymi osłonami.

Taki zabieg przeprowadził właśnie na swoim najmniejszym modelu Ford, prezentując Ka+ Active. Crossover KA+ Active jest właściwie drugim z nowej serii samochodów Active oferowanych przez Forda, po Fieście Active, która trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku.

REKLAMA

REKLAMA

Ford Ka+ Active
Ford Ka+ Active

Modele Active charakteryzuje styl inspirowanym SUV-ami, podwyższone zawieszenie i dodatkowe elementy chroniące nadwozie.

W Fordzie KA+ Active nadwozie jest podwyższone o 23 milimetry. Wersji tej nie da się pomylić z inną, bo w oczy rzuca się masywny wygląd auta. Efekt ten zapewniają m.in. obramowania nadkoli, czarne wykończenie górnej i dolnej części przedniego wlotu powietrza oraz relingi dachowe do przewożenia rowerów i sprzętu sportowego.

REKLAMA

Ford Ka+ Active
Ford Ka+ Active

Kolejną cechą zarezerwowaną dla KA+ Active są wyjątkowe 15-calowe obręcze kół z lekkiego stopu i brązowy metaliczny kolor nadwozia Canyon Ridge. Wnętrze KA+ otrzymało natomiast nowe wykończenie deski rozdzielczej i wytrzymałe materiały wykończeniowe w kolorystyce "ciemnego węgla drzewnego".

REKLAMA

REKLAMA

Ford Ka+ Active
Ford Ka+ Active

Ford KA+ Active po raz pierwszy oferuje wybór silników benzynowych i wysokoprężnych, w tym nowy, udoskonalony i oszczędny trzycylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1,2 litra z Ti-VCT (z regulacją faz rozrządu dwoma niezależnie pracującymi wałkami), generujący moc 70 KM lub 85 KM oraz silnik wysokoprężny TDCi o mocy 95 KM.

REKLAMA

Ford Ka+ Active
Ford Ka+ Active

Nowe Fordy KA+ i KA+ Active trafią do sprzedaży w Europie jeszcze w tym roku.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA