REKLAMA

Ford Mondeo Hybrid Wagon – premiera w 2019 roku

W przyszłym roku Ford wprowadzi na rynek nową generację hybrydowych modeli Mondeo - w tym po raz pierwszy Mondeo Hybrid kombi.

Materiały prasowe
Ford Mondeo Hybrid
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 122 410 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5, kombi-5, sedan-4
SPRAWDŹ OFERTY

W 2019 roku czeka nas premiera kolejnej hybrydy na rynku. Tym razem będzie to Ford Mondeo Hybrid w wersji Wagon, czyli kombi. Jeszcze przed wprowadzeniem na rynek Ford opublikuje pełną specyfikację i cennik rozszerzonej gamy Mondeo Hybrid.

Ford Mondeo Hybrid jest obecnie oferowany w eleganckim czterodrzwiowym nadwoziu, a także jako bardziej prestiżowy wariant Mondeo Hybrid Vignale.

Napęd hybrydowy Forda Mondeo wykorzystuje silnik elektryczny do wspomagania specjalnie opracowanego, pracującego w cyklu Atkinsona, 2-litrowego silnika benzynowego. Samochód wyposażony jest także w generator, umożliwiający ładowanie regeneracyjne akumulatora litowo-jonowego o pojemności 1,4 kWh, umieszczonego za tylnymi siedzeniami i chłodzonego powietrzem.

Zobacz także: najbardziej i najmniej awaryjne samochody w Polsce

Technologia hamowania regeneracyjnego pozwala na odzyskiwanie nawet do 90 procent energii normalnie traconej podczas hamowania i wykorzystanie tej energii do doładowania akumulatora.

REKLAMA

REKLAMA

Ford Mondeo Hybrid może także poruszać się w trybie czysto elektrycznym, szczególnie w mieście, gdy ruch uliczny wymaga częstego zatrzymywania się i ruszania. Napęd hybrydowy zapewnia moc maksymalną 187 KM, przenoszoną przez opracowaną przez Forda bezstopniową, automatyczną przekładnię.

Kolejne rozwiązania techniczne obejmują interfejs Ford Smartgauge do monitorowania zużycia paliwa i energii, a także wspomagany elektrycznie układ kierowniczy, elektrycznie napędzaną sprężarkę klimatyzacji, układ chłodzenia silnika oraz układy podciśnieniowe, które znacznie zmniejszają obciążenie silnika.

Dostępne rozwiązania i systemy służące podwyższeniu komfortu, wygody i bezpieczeństwa obejmują Active City Stop, Active Park Assist, tylne „nadmuchiwane” pasy bezpieczeństwa, sterowanie głosowe SYNC 3 z 8-calowym ekranem dotykowym oraz fordowski system reflektorów adaptacyjnych LED z oświetlaniem przewidywanego toru jazdy i doświetlaniem zakrętów.

Ford Mondeo Hybrid - pierwszy hybrydowy samochód produkowany przez Forda w Europie, jest montowany wraz z benzynowymi i wysokoprężnymi wersjami Mondeo w nowoczesnym zakładzie Forda w Walencji w Hiszpanii.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA