Ford Mustang 2010 – gotowy do walki

Ford Mustang GT
Ford Mustang GT po liftingu
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 244 200 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Mustang musi odpierać ataki nowych graczy - przede wszystkim po piętach depcze mu Dodge Challenger, za plecami czai się również Chevrolet Camaro.

Ze stylistycznych nowości najbardziej rzuca się przemodelowany tył z inaczej przeprowadzonymi krawędziami. Tradycyjny koń na masce zyskał nieco "dodatkowej wagi", podobnie zresztą jak odznaki GT. Wloty powietrza, tylny dyfuzor i boczne progi pozytywnie wpływają na odświeżony wygląd Mustanga A.D. 2010. Szklany dach będzie opcją w przyszłości.

Ci, którym dane było siedzieć w poprzedniej wersji Mustanga przyznają, że wnętrze auta było nadzwyczaj spartańskie, wypełnione morzem taniego plastiku. W nowym modelu poziom wykończenia kokpitu jest więcej niż lepszy - skok w porównaniu do poprzednika jest ogromny. Praktycznie większość materiałów została zastąpiona. Fotele są pokryte wysokiej jakości skórą, nawet szwy wyglądają bardzo przyzwoicie.

Najważniejsze fakty zostały ukryte pod maską. 4,6-litrowy silnik V8 został nieco podkręcony i osiąga maksymalnie 315 koni mocy. ESC (układ stabilizacji toru) jest teraz standardowym wyposażeniem. W ofercie są felgi aluminiowe w rozmiarze od 17 do 19 cali.

Nowy Mustang będzie mieć ciężki zadanie, kryzys w motoryzacji trwa, jednak tak przygotowany gracz ma spore szanse w starciu rynkowym z konkurentami. Szczególnie, że poprawę widać gołym okiem.

Zapraszamy do oglądnięcia sporej galerii nowego Mustanga.

Źródło: Jalopnik

Zobacz także:
REKLAMA