Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Ford Mustang Bullitt - powrót klasyka

Pamiętacie film "Bullitt" ze Stevem McQueenem, którego bohater jeździł Fordem Mustangiem? Teraz Ford odwołuje się do legendy, prezentując auto inspirowane kultowym samochodem.

Ford Mustang Bullitt Ford Mustang Bullitt

Ford zaprezentował na salonie samochodowym w Detroit nie lada gratkę dla fanów zarówno Forda Mustanga, aktorstwa Steve'a McQueena, jak i dla pojazdów, które jednoznacznie kojarzą się z kultowymi filmami.

Samochód ma ciemnozielony lakier (opcjonalnie czarny) i - podobnie jak jego pierwowzór - pozbawiony jest jakiejkolwiek przesady. Brak tu spoilerów czy sportowego malowania. W kabinie z kolei uwagę zwraca manualna skrzynia biegów oraz odpowiadające filmowemu oryginałowi wykończenie dźwigni zmiany biegów w postaci białej kuli.

Ford Mustang Bullitt Ford Mustang Bullitt

Do napędu Forda Mustanga "Bullitt" służy silnik, który napędza Mustanga GT z pakietem Premium and Performance. Pracuje tu klasyczne V8 o pojemności pięciu litrów, mocy 475 koni mechanicznych i maksymalnym momencie obrotowym rzędu 570 Nm. Maksymalna prędkość amerykańskiej legendy to 263 km/h.

W wyposażeniu samochodu znajdziemy między innymi skórzaną kierownicą z unikalnymi zielonymi przeszyciami czy 12-calowy ekran deski rozdzielczej, na którym zamiast logo Mustanga, w momencie uruchomienia samochodu wyświetlana jest sylwetka samochodu.

Ford Mustang Bullitt Ford Mustang Bullitt

Charakterystyczny bulgot silnika zapewnia nie tylko aktywny układ wydechowy, ale przede wszystkim jego końcówki Black NitroPlate, przywołujące brzmienie amerykańskich krążowników szos z lat 50. ubiegłego stulecia.

Ford Mustang Bullitt Ford Mustang Bullitt

19-calowe felgi z lekkich stopów kryją hamulce Brembo z malowanymi na czerwono zaciskami. Klienci mogą wybrać spośród trzech opcji fabrycznych. Jedna to półaktywne zawieszenie MagneRide.

Ford Mustang Bullitt Ford Mustang Bullitt

Kolejna to czarne, skórzane fotele Recaro. Trzecią opcją jest pakiet elektroniki, składający się z nawigacji, pamięci ustawień fotela kierowcy i lusterek, podrasowany system audio oraz asystenta pasa ruchu i ruchu poprzecznego.

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 162 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij