Ford Mustang GT - prezent od firmy Hennessey

Hennessey HPE800 sprawia, że Ford Mustang GT osiąga 55100 km/h w czasie ponad 3 sekundy! To jednak nie wszystko, inne parametry również uległy znacznej poprawie.

Hennessey
Hennessey HPE 800 Mustang GT
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 244 200 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Firma Hennessey Performance Engineering powstała w 1991 roku i ma swoją siedzibę w Sealy, amerykańskim stanie Teksas. Przez 25 lat swojej historii HPE stworzyło kilka bardzo radykalnych przeróbek, jak np. VelociRaptor 650. Amerykański tuner od kilku lat walczy o tytuł najszybszego auta drogowego (produkowanego seryjnie) na świecie z modelem Venom GT.

Pakiet HPE800, który powstał z okazji 25. urodzin firmy Hennessey jest oferowany do Forda Mustanga GT w nadwoziu coupe oraz kabriolet i nie ma znaczenia, czy klient zakupił wersję ze skrzynią automatyczną, czy też mechaniczną. Amerykański tuner montuje 2,9-litrowy kompresor do silnika 5.0 V8. Do tego dokłada kolektor dolotowy wykonany z włókna węglowego i nowy układ wydechowy. Poza tym wymieniono pompę oraz wtryski paliwa.

Zmiany, które funduje Hennessey sprawiają, że Ford Mustang HPE800 osiąga 100 km/h w czasie 3,2 sekundy, a prędkość maksymalna tego auta to 335 km/h. Moc po zmianach to aż 804 KM i 879 Nm maksymalnego momentu obrotowego.

Za zatrzymanie potwornego Forda Mustanga odpowiada układ hamulcowy włoskiej firmy Brembo. Auto ma obniżone zawieszenie. Z zewnątrz pakiet HPE800 wyróżniają przedni spliter, nakładki progowe oraz tylny spojler wykonane z włókna węglowego i specjalne oklejenie przypominające o 25. urodzinach firmy Hennessey Performance Engineering. Przypominamy, że Amerykanie zbudują tylko 25 Fordów Mustangów z pakietem HSE800. Niestety nie znamy ceny pakietu HPE800. 

Zobacz także:
REKLAMA