Polityka prywatności - poznaj szczegóły » [ X ]
PODZIEL SIĘOCEŃ

Ford Mustang GT350 Shelby

Wprawdzie nie tak mocny jak ten Kena Blocka, ale ponad 500 KM to też niemało. Ford Mustang GT350 Shelby powraca.

Pierwszy Mustang Shelby ujrzał światło dzienne w 1965 roku. Dziś Ford przedstawia następce legendy. Nowy Shelby GT350 Mustang ma najmocniejszą wolnossącą, obecnie produkowaną V-ósemkę. 5,2-litrowy motor rozwija ponad 500 KM i ponad 540 Nm momentu obrotowego. Dzięki ułożeniu cylindrów pod kątem 90o i wysokiej mocy, silnik ma być bardzo elastyczny i wysokoobrotowy.

Za przeniesienie napędu, oczywiście na koła tylne, służy 6-biegowa manualna skrzynia biegów. W standardzie Mustang będzie wyposażony w blokadę mechanizmu różnicowego typu Torsen. Moc przekazywana jest na 19-calowe koła o szerokości 10,5 cala z przodu i 11 cali z tyłu. Na felgi "naciągnięto" opony Michelin Pilot Super Sport ze specyfikacją specjalną dla GT350.

Z zewnątrz Shelby GT350 bardzo wyraźnie różni się od zwykłego Mustanga GT. Inne są zderzaki z dyfuzorem, progi, wloty na masce, felgi, i tylna klapa ze spojlerem. Praktycznie jedynym wspólnym elementem są lampy. No, może jeszcze linia nadwozia, choć Shelby jest o 5 cm niższe niż standardowy model. Powiększono także hamulce. Z przodu mają średnicę 394 mm, z tyłu 380 mm. Wyposażone są w sześciotłoczkowe zaciski Brembo. Jakżeby inaczej.

Idea auta nawiązuje do oryginału Carola Shelby'ego z lat 60. GT350 ma być autem sportowym do użytku codziennego. We wnętrzu fotele Recaro zostały zaprojektowane tak, żeby sprawdzały się dobrze na autostradzie i na torze wyścigowym. W torowych warunkach ma pomóc też ścięta u dołu kierownica, która ułatwia wsiadanie i wysiadanie, a także jest bardziej poręczna w ciasnych zakrętach.

W codziennym użytkowaniu jazdę ułatwi Tech Pack, czyli zestaw elektronicznych zabawek, które można obsługiwać za pomocą 8-calowego ekranu MyFord Touch. W jego skład wchodzi m.in. sterowanie ABS-em, mocą silnika, a także dźwiękiem wydechu. To lubimy!

zobacz galerię

Zobacz także:
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 162 000 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
 

Wypełnij to pole:

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij