Ford Mustang Mach-E spotyka petrolheadów

Elektryczny Ford Mustang Mach-E w samym centrum zlotu miłośników Forda Mustanga? Takie nietypowe spotkanie miało miejsce w Pile, podczas Rajdu Turystycznego Mustang Race 2021.

Mustang Mach-E podczas Mustang Race 2021 fot. materiały prasowe
Prezentacja Mustanga Mach-E podczas Mustang Race 2021
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 225 410 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Ford Polska i Mustang Klub Polska przygotowali niespodziankę dla uczestników jubileuszowego, dziesiątego Rajdu Turystycznego Mustang Race 2021. Na lotnisku w Pile na petrolheadów, miłośników i właścicieli klasycznego, benzynowego Forda Mustanga, czekał nowy, całkowicie elektryczny Mustang Mach-E, gotowy do intensywnych testów.

REKLAMA

Mustang Race już po raz 10.

Rajd turystyczny Mustang Race to impreza organizowana od 2011 roku przez Mustang Klub Polska. Jubileuszowa edycja zgromadziła 50 załóg złożonych z największych miłośników Forda Mustanga. Wśród obecnych na lotnisku w Pile egzemplarzy były także zabytkowe modele z pierwszych lat produkcji, a także auta sygnowane oznaczeniem Shelby, Saleen czy Bullitt. Nie zabrakło również aut samodzielnie modyfikowanych.

Uczestnicy Mustang Race 2021 odwiedzili między innymi wyspę Uznam, a po drodze czekało na nich wiele ciekawych wyzwań przygotowanych przez organizatora. Największą niespodzianką były - zorganizowane w największej tajemnicy przed uczestnikami - jazdy testowe Fordem Mustangiem Mach-E.

Mustang Mach-E podczas Mustang Race 2021fot. materiały prasowe
Prezentacja Mustanga Mach-E podczas Mustang Race 2021

- Ford Polska od lat wspiera i kibicuje imprezie Mustang Race. Uznaliśmy, że nowy Mustang Mach-E idealnie sprawdzi się w roli niezapowiedzianej atrakcji na jubileuszowej edycji tego niezwykłego wydarzenia - powiedział Mariusz Jasiński, dyrektor komunikacji i public relations Ford Polska. - Pozostała jeszcze kwestia wyboru miejsca na trasie. W tym przypadku nie mieliśmy żadnych wątpliwości. Lotnisko aeroklubowe w Pile było jednym z przystanków na Mustang Race, gdzie miały odbyć się różne próby sprawnościowe. Jedną z nich był wyścig na jedną czwartą mili, a więc - idealne warunki dla naszego Mustanga Mach-E – dodał Mariusz Jasiński.

Mustang Mach-E vs. Mustang

Czy elektryczny samochód spodobał się miłośnikom Mustanga, wyznającym kult fordowskiego silnika V8? Przede wszystkim warto podkreślić, że większość z nich wyraziła pozytywne zaskoczenie bogatym wyposażeniem, stylistyką, a także wnętrzem i jakością wykonania. Ale gwoździem programu były jazdy testowe i możliwość sprawdzenia przyspieszenia elektrycznego Mustanga Mach-E.

Uczestników pozytywnie zaskoczyło przyspieszenie (5,8 sekundy do setki) oraz zachowanie się samochodu w dynamicznie pokonywanych zakrętach. Kierowcy wskazywali też na duże możliwości zawieszenia czy układu hamulcowego. Nie umknęło im także bogate wyposażenie oraz wysoki poziom wykończenia wnętrza i jego przestronność.

Mustang Mach-E w sprzedaży

Przypomnijmy, że Ford Mustang Mach-e dostępny jest w kilku wersjach, różniących się między innymi ilością gromadzonej w akumulatorze energii, a więc i zasięgiem, ale także mocą napędu, który może być przenoszony na wszystkie koła lub na koła tylnej osi. Ceny na naszym rynku przedstawiają się następująco:

  • Mustang Mach-E RWD 269 KM, 75 kWh, zasięg 440 km – 216 120 zł
  • Mustang Mach-E RWD 294 KM, 98 kWh, zasięg 610 km – 247 570 zł
  • Mustang Mach-E AWD 269 KM, 75 kWh, zasięg 400 km – 249 560 zł
  • Mustang Mach-E AWD 351 KM, 98 kWh, zasięg 540 km – 286 310 zł

Na początku dostępna była jeszcze wersja First Edition, która kosztuje 303 810 złotych za model z 351-konnym silnikiem, napędem czterech kół i zasięgiem 540 km.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA