Ford Mustang Mach-E wyprzedany w Polsce

Jak informuje polski importer Forda, cała pula elektrycznego Mustanga Mach-E przeznaczona dla Polski została już wyprzedana.

Ford Mustang Mach-E fot. materiały prasowe/Dominik Kalamus
Ford Mustang Mach-E

Elektryczny SUV Ford Mustang Mach-E spotkał się w Polsce z tak dużym zainteresowaniem, że cała pula 220 egzemplarzy, przeznaczona na nasz rynek, została wyprzedana zanim jeszcze pierwsze egzemplarze trafiły do Polski. Jak informuje importer, trzy czwarte zamówień dotyczy wersji z napędem na wszystkie koła i „baterią” o zwiększonej pojemności 98 kWh. Klienci postawili przy tym na kolor Lucid Red.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Najwięcej zamówień zebrano w Warszawie i okolicach (łącznie 50 szt.), Górnym Śląsku (26 szt.) i Trójmieście (25 szt). Jak komentuje prezes Ford Polska, Piotr Pawlak, blisko 70 proc. zamawiających Mustanga Mach-E stanowili nowi dla Forda klienci.

Przypomnijmy, że Ford Mustang Mach-E dostępny jest w kilku wersjach, różniących się między innymi pojemnością akumulatora, a więc i zasięgiem, a także mocą napędu, który może być przenoszony na wszystkie koła lub na koła tylnej osi.

Ford Mustang Mach-Efot. materiały prasowe/Dominik Kalamus
Ford Mustang Mach-E
Ceny na naszym rynku przedstawiają się następująco:
  • Mustang Mach-E RWD 269 KM, 75 kWh, zasięg 440 km – 216 120 zł
  • Mustang Mach-E RWD 294 KM, 98 kWh, zasięg 610 km – 247 570 zł
  • Mustang Mach-E AWD 269 KM, 75 kWh, zasięg 400 km – 249 560 zł
  • Mustang Mach-E AWD 351 KM, 98 kWh, zasięg 540 km – 286 310 zł

Na początku dostępna była jeszcze wersja First Edition, która kosztuje 303 810 złotych za model z 351-konnym silnikiem, napędem czterech kół i zasięgiem 540 km.

Wrażenia z jazdy Fordem Mustangiem Mach-E opisywaliśmy już na łamach miesięcznika auto motor i sport, a także na naszej stronie internetowej. Mach-E to dopiero początek elektrycznej ofensywy modelowej marki. Na początku tego roku Ford ogłosił bowiem, że zainwestuje 22 miliardy dolarów na całym świecie w elektryfikację. To prawie dwa razy więcej niż poprzedni plan inwestycyjny firmy dotyczący pojazdów elektrycznych. Ford spodziewa się, że do 2030 r. wszystkie samochody osobowe, które będzie sprzedawać w Europie, będą w pełni elektryczne.

zobacz galerię

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA