Ford Mustang i F-150 z hybrydowym napędem

Do 2020 roku na rynku zadebiutują hybrydowe wersje dwóch flagowych modeli Forda. I nie jest to plotka, a oficjalna deklaracja amerykańskiego producenta.

Ford Mustang GT 5.0 V8
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 244 200 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Wprowadzenie na rynek hybrydowych wersji Mustanga i F-150 to część planu "hybrydyzacji globalnych modeli Forda". W sumie plan zakłada wprowadzenie 13 nowych, ekologicznych samochodów w ciągu 5 najbliższych lat.

REKLAMA

Oczywiście dziś temat hybrydowego Mustanga pozostaje jedynie w formie deklaracji. Ford nie mówi nic konkretnie poza tym, że w ofercie do 2020 roku poza autem z silnikiem V8 pojawi się także wersja hybrydowa. Nie wiadomo, czy będzie to model z cztero- czy sześciocylindrowym silnikiem spalinowym i dodatkowym elektrycznym.

Auto na na pewno trafi na rynek północnoamerykański, co do reszty globu temat jest otwarty. Zapewne samochód ma szanse trafić na niektóre rynki, bardzo sympatyzujące z ekologicznym napędem, takie jak Norwegia czy też Japonia.

Z kolei F-150 Ford ma być autem o dużej sile uciągu i nośności ładunku, który dodatkowo będzie pełnił rolę mobilnego agregatu prądotwórczego. Hybrydowy pickup trafi na rynek amerykański i Bliskiego Wschodu.

Ekologiczna gama

Poza dwoma flagowymi autami, które doczekają się hybrydowych wersji na rynek pojawią się m.in.:

  • Transit Custom wersji plug-in hybrid - debiut w 2019
  • elektryczny mały SUV z zasięgiem do 483 km (300 mil) - debiut w 2020
  • autonomiczny pojazd przeznaczony do sprzedaży lub carsheringu - debiut w 2021

 

Ford także opracuje dwa pojazdy pełniące funkcję radiowozów policyjnych, które będą posiadały napęd hybrydowy plug-in.

Zobacz także:
REKLAMA