REKLAMA

Ford Mustang najpopularniejszym autem sportowym świata

Ford Mustang to kultowy samochód, który obchodzi swoje 56. urodziny. Jego obecne wcielenie bije rekordy popularności w Polsce i na świecie.

Ford Mustang Shelby GT500 Materiały prasowe
Ford Mustang Shelby GT500
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 199 010 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Samochodu takiego, jak Ford Mustang, nie trzeba nikomu przedstawiać. Zaprezentowany po raz pierwszy już 56 lat temu model przeżywa swoją drugą młodość. Obecna generacja Mustanga udowadnia, że pomysł na tylnonapędowe auto sportowe o klasycznej sylwetce, do tego rozsądnie wycenione, jest ponadczasowy.

REKLAMA

Dowodem na to jest fakt, że świętujący 56-lecie istnienia na rynku Ford Mustang był w 2019 roku najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym na świecie, a co więcej, piąty rok z rzędu utrzymał status najlepiej sprzedającego się na świecie sportowego coupé.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Ford Mustang – kluczowy 2015 rok

Wiele w kwestii sukcesu nowego Mustanga zmienił rok 2015, kiedy to ruszył globalny eksport tego modelu. Tylko od tego momentu, licząc do grudnia 2019 roku, Ford sprzedał 633 tys. Mustangów w 146 krajach na całym świecie. W samym tylko roku 2019 sprzedano 102 tys. egzemplarzy tego modelu.

Według analiz rejestracji nowych pojazdów osobowych firmy IHS Markit, w roku 2019 na całym świecie zarejestrowano dokładnie 102 090 Mustangów, co czyni go najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym na świecie.

Chcesz być na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami? Dołącz do naszej grupy na facebooku

W tym okresie sprzedaż Mustanga w Niemczech wzrosła o 33 procent, a w Polsce o prawie 50 procent. Sprzedanych zostało w naszym kraju 774 samochody, dzięki czemu Polska zajęła 4. miejsce w Europie.

O tym, że Polacy mocno przekonali się do nowego Mustanga, niech świadczy też fakt, że w całym roku 2019 Ford Mustang był także najchętniej kupowanym modelem samochodu sportowego w Polsce, ze sprzedażą na poziomie 783 egzemplarzy. Dla porównania, Ford sprzedał w Europie w 2019 roku łącznie 9 900 Mustangów, co stanowi wzrost o 3 proc. w porównaniu z poprzednim rokiem.

Zobacz także:

Rok 2019 to także piąty rok z rzędu, w którym Ford Mustang był najlepiej sprzedającym się sportowym coupé na świecie. Sportowe coupé, zgodnie z definicją IHS Markit, to zarówno modele dwudrzwiowe jak i kabriolety.

 

Ford Mustang ma 56 lat

Ford Mustang może w swoje 56. urodziny świętować podwójne laury w globalnych rankingach sprzedaży, jako najlepiej sprzedający się na świecie samochód sportowy i piąty z rzędu tytuł najlepiej sprzedającego się sportowego coupé. Mustang jest także najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym w Ameryce ostatnich 50 lat.

Jesteśmy dumni z rosnących wyników typowych i sportowych wersji Mustanga – powiedział Jim Farley, dyrektor operacyjny Ford Motor Company. Od Szwecji po Szanghaj, coraz więcej entuzjastów cieszy się w nowych Mustangach poczuciem wolności i amerykańskim duchem życia w drodze. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy służyć wciąż rosnącej grupie właścicieli, entuzjastów i fanów przez 56 lat – dodał Jim Farley.

Zobacz także: znajdź wymarzony samochód w najlepszej cenie!

Ford Mustang – V8 lub EcoBoost

Ford Mustang jest oferowany klientom w Europie w wersjach nadwozia typu fastback i cabrio. Do wyboru są dwa układy napędowe:

  • 449-konny silnik benzynowy V8 o pojemności 5-litrów, z dziesięciobiegową automatyczną lub sześciobiegową manualną skrzynią biegów
  • 2,3-litrowy silnik benzynowy EcoBoost o mocy 291 KM z sześciobiegową manualna skrzynia biegów.

Dostępna jest także specjalna edycja Ford Mustang BULLITT, z udoskonalonym, 460-konnym silnikiem V8 o pojemności 5,0 litrów, jest oferowana w nadwoziu fastback z wyborem lakierów: Shadow Black lub klasyczny Dark Highland Green oraz wyróżniającymi tę wersję detalami zewnętrznymi i wewnętrznymi.

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA