[ X ]

Drogi Użytkowniku,

W związku z tym, że począwszy od dnia 25.05.2018 r. na terenie Polski obowiązują nowe przepisy regulujące kwestie ochrony Państwa danych osobowych, Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych), (dalej zwane RODO), Motor-Presse Polska sp. z o.o. z siedzibą we Wrocławiu (53-238) przy ul. Ostrowskiego 7, wpisana do rejestru przedsiębiorców Krajowego Rejestru Sądowego prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu, VI Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod nr KRS: 0000151026, NIP: 8990026326, REGON: 930327847 o kapitale zakładowym w wysokości 2.860.000,00 złotych zachęcamy do zapoznania się ze zaktualizowaną treścią "Polityki prywatności" naszych Serwisów. Znajdują się w niej szczegółowe informacje na temat zasad przetwarzania danych osobowych na naszych stronach internetowych.

Kontynuując korzystanie z naszej strony internetowej (również poprzez zamknięcie tego komunikatu) z wykorzystaniem domyślnych ustawień przeglądarki internetowej w zakresie prywatności, wyrażasz zgodę na przetwarzanie danych osobowych przez Motor-Presse Polska Sp. z o. o oraz naszych Zaufanych Partnerów do celów marketingowych, w szczególności na potrzeby wyświetlania reklam dopasowanych do Twoich zainteresowań i preferencji. Pamiętaj, że wyrażenie zgody jest dobrowolne. Możesz też odmówić zgody lub ograniczyć jej zakres zmieniając ustawienia plików cookies w przeglądarce.

Kontynuuj przeglądanie

PODZIEL SIĘOCEŃ
5.0

Ford Mustang przeszedł face lifting

Ford odświeżył Mustanga i zaprezentował go najpierw na rodzimym rynku, a teraz również w Europie. Znamy już szczegóły.

Ford Mustang face lifting Ford Mustang face lifting

Oficjalna prezentacja odświeżonego Forda Mustanga odbędzie się podczas salonu samochodowego we Frankfurcie, gdzie obecni będą nasi redakcyjni wysłannicy. Co do samego auta, wiemy już że zmienił się zarówno od strony wizualnej, jak i tam, gdzie wzrok nie dociera.

Nowy Mustang ma przede wszystkim zmieniony wygląd przodu, w tym kształt reflektorów, które pod odpowiednim kątem przypominają te z Mazdy MX-5. Nowe są wyloty powietrza na pokrywie silnika, która została poprowadzona o 20 mm niżej niż w poprzedniku. Auto ma też szerszą osłonę chłodnicy z dwoma pionowymi żebrami oraz ostrzej narysowane linie zderzaka wraz z wlotami powietrza. Samochód wygląda teraz bardziej drapieżnie.

Ford Mustang face lifting Ford Mustang face lifting

W tylnej części Mustanga zmiany są bardziej kosmetyczne - wymieniono lampy LED oraz przeprojektowano zderzak i spojler. Mustang może mieć dwie końcówki układu wydechowego (z silnikiem 2.3 EcoBoost) lub cztery (z jednostką V8).

Gama kolorów nadwozia została wzbogacona o trzy nowe lakiery - niebieski (Kona Blue), pomarańczowy (Orange Fury) oraz purpurowy (Royal Crimson).

Ford Mustang face lifting Ford Mustang face lifting

Duże zmiany zaszły w kabinie Mustanga. W miejsce analogowych zegarów zamówić można wyświetlacz o przekątnej 12 cali. Opcjonalny ekran ma trzy tryby wyświetlanych informacji.

Wśród dostępnych systemów wspomagających kierowcę znalazły się m.in. system antykolizyjny (Pre-Collision Assist) z technologią wykrywania pieszych (Pedestrian Detection) oraz system wspomagający utrzymanie pojazdu na pasie ruchu (Lane Keeping Aid).

Ford Mustang face lifting Ford Mustang face lifting

To co nie jest widoczne, ale odczuwalne już przy pierwszym wciśnięciu gazu, zmieniło się pod maską. Flagowy silnik V8 o pojemności 5 litrów został wzmocniony z 410 do 450 KM, a wysoka wartość momentu obrotowego dostępna jest od niższych obrotów wału korbowego.

Z kolei odwrotna sytuacja związana jest z jednostką EcoBoost o pojemności 2,3 litra. Ta została "osłabiona" z 317 do 290 KM, m.in. w celu spełnienia norm Euro 6.2. To nie przeszkadza jednak w uzyskiwaniu tych samych osiągów, dzięki modyfikacjom w układzie wydechowym.

Ford Mustang face lifting Ford Mustang face lifting

Nowością w debiutującym Mustangu jest też 10-biegowa przekładnia automatyczna, dostępna z obiema jednostkami napędowymi. Z kolei 6-biegowy manual został przeprojektowany, pozwalając na szybszą zmianę przełożeń i większą trwałość.

Na koniec zawieszenie - jak obiecuje producent, nowy Mustang został zestrojony z myślą o wymaganiach europejskich odbiorców. Jego charakterystykę jazdy i prowadzenie poprawiono przez użycie nowego, konfigurowalnego układu zawieszenia MagneRide oraz systemu wyboru trybu jazdy Drive Modes. W trybie My Mode pozwala on dostosować charakterystykę samochodu do preferencji kierowcy.

Ford Mustang face lifting Ford Mustang face lifting

Ponadto najnowszy Mustang wyróżnia się nowym układem wydechowym Active Valve Performance, oferującym cichy tryb pracy Good Neighbour, dzięki któremu podczas porannej i nocnej jazdy samochód nie będzie budził sąsiadów ze snu.

Pierwsze egzemplarze nowego Forda Mustanga trafią do europejskich klientów na początku 2018 roku

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 170 300 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij