Ford Puma ST Gold Edition – zaprojektowany przez fanów

Ford Puma ST Gold Edition to model, który powstał w wyniku głosowania fanów w mediach społecznościowych. Auto powstanie w limitowanej serii.

Ford Puma ST Gold Edition fot. materiały prasowe
Ford Puma ST Gold Edition
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 74 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Ford zaprezentował zwycięską specyfikację nowego modelu Puma ST w wersji Gold Edition, który będzie dostępny w limitowanej liczbie egzemplarzy jeszcze w tym roku. W ciągu 10 dni fani Forda oddali prawie 275 tys. głosów w serii ankiet w mediach społecznościowych – na Twitterze i Instagramie – na profilach producenta. Fani wybierali kombinacje kolorystyczne wielu elementów, w tym lakieru, naklejek i zacisków hamulcowych, a także decydując o nazwie modelu.

REKLAMA

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

W rezultacie, pierwszy w historii model Ford Performance, w którym tak liczna grupa decydowała o projekcie, będzie wyróżniał się następującymi elementami:

  • Lakier nadwozia: czarny – 56 procent (odrzucony: szary)
  • Zaciski hamulcowe: czerwone – 74 procent (odrzucony: czarny)
  • Przeszycia pasów bezpieczeństwa: szare – 87 procent (odrzucony: czarny)
  • Naklejki na karoserii: linie – 74 procent (odrzucony: pasy)
  • Zewnętrzne oznakowanie: emblematy ST – 79 procent (odrzucony: brak emblematów)
  • Progi z emblematem: Puma – 53 procent (odrzucony: Ford Performance)
  • Tabliczka okolicznościowa: ST – 55 procent (odrzucony: Puma)
  • Nazwa: Puma ST Gold Edition – 59 procent (odrzucony: Puma ST 24K Edition)

Wyniki każdej z ankiet zostały zebrane z poszczególnych rynków w całej Europie oraz z centralnych profili Ford of Europe w mediach społecznościowych, a następnie podsumowane w celu wyłonienia ogólnego zwycięzcy.

Ford Puma ST Gold Editionfot. materiały prasowe
Ford Puma ST Gold Edition

Aby stworzyć coś naprawdę wyjątkowego dla wiernych fanów naszych osiągów, zdecydowaliśmy się na wybiegające w przyszłość podejście i wspólne z nimi tworzenie Pumy ST Gold Edition. Liczba oddanych głosów świadczy, jak entuzjastycznie nastawieni są nasi klienci i że mają doskonały gust – powiedział Amko Leenarts, dyrektor działu projektów w Ford of Europe. – Wszystko tkwi w szczegółach, a tworząc tę specjalną edycję nasi fani skonfigurowali naprawdę pożądany produkt – dodał Leenarts.

Puma ST Gold Edition będzie napędzana 1,5-litrowym silnikiem benzynowym EcoBoost o mocy 200 KM, zapewniającym przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy. Zaawansowane, sportowe rozwiązania techniczne obejmują: możliwość wyboru trybu jazdy, w tym Sport, Track i Eco, wyjątkowy w tym segmencie mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (LSD) i opatentowane przez firmę Ford sprężyny zawieszenia ze zmiennym kierunkiem działania oraz zaprojektowane dla tego modelu parametry zawieszenia i układu kierowniczego, zapewniające wyjątkowe reakcje na zakrętach. Dostawy rozpoczną się pod koniec bieżącego roku.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA