Ford Puma i Fiesta Hybrid z nową skrzynią biegów

Ford wprowadza do modeli Puma i Fiesta z napędem EcoBoost Hybrid nową, siedmiostopniową, dwusprzęgłową przekładnię automatyczną, która otwiera kilka nowych możliwości.

Ford Puma EcoBoost Hybrid fot. materiały prasowe
Ford Puma EcoBoost Hybrid
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Ford wprowadza nową siedmiostopniową automatyczną skrzynię biegów do zelektryfikowanych układów napędowych EcoBoost Hybrid, co po raz pierwszy umożliwi kierowcom, którzy chcą cieszyć się automatyczną skrzynią biegów, dostęp do nowych funkcji, związanych m.in. z działaniem adaptacyjnego tempomatu. Oprócz tego nowa przekładnia zmniejsza nawet o 5 proc. emisję CO2 oraz zużycie paliwa.

REKLAMA

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Siedmiostopniowa skrzynia automatyczna dostępna będzie w Pumie i Fieście z silnikami EcoBoost Hybrid o pojemności 1,0 litra. Układ EcoBoost Hybrid Forda wykorzystuje tu zintegrowany rozrusznik/generator z napędem pasowym (BISG), który umożliwia odzyskiwanie energii, zwykle traconej podczas hamowania i jazdy z wybiegiem, w celu ładowania 48-woltowego akumulatora litowo-jonowego.

BISG działa również jako silnik elektryczny, płynnie współpracujący z jednostką spalinową, wykorzystując zmagazynowaną energię do wzmocnienia momentu obrotowego, co w zależności od scenariusza jazdy może obniżyć zużycie paliwa lub podnieść osiągi. Takie uzupełnienie momentu obrotowego z wykorzystaniem silnika elektrycznego BISG ma na celu zwiększenie momentu obrotowego nawet o 20 Nm powyżej poziomu osiąganego przez sam silnik benzynowy, co zapewnia bardziej efektywne przyspieszanie.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Jak podaje producent, w przypadku Pumy z 1,0-litrowym silnikiem EcoBoost Hybrid o mocy 125 KM i z siedmiostopniową automatyczną skrzynią biegów, przyspieszenie poprawiono o prawie 4 procent w porównaniu z wariantem niehybrydowym. W trybie sportowym dodatkowo przekładnia utrzymuje odpowiednio wysoki bieg, dla zapewnienia szybszej odpowiedzi na wciśnięcie pedału gazu.

Jak wspomnieliśmy na wstępie, nowa siedmiostopniowa automatyczna skrzynia biegów po raz pierwszy w tych modelach pozwoliła również na zastosowanie dodatkowych rozwiązań, jak:

  • Funkcja Stop&Go, która pozwala adaptacyjnemu tempomatowi (ACC) doprowadzić pojazd do całkowitego zatrzymania w ruchu ulicznym i ruszenia, jeśli czas zatrzymania był krótszy, niż 3 sekundy.
  • Zdalny rozruch, za pośrednictwem aplikacji FordPass.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 (2)
ZOBACZ KOMENTARZE
REKLAMA