REKLAMA

Ford Puma w sprzedaży. Znamy ceny

Ford Puma wchodzi do sprzedaży. Pokazany już ponad pół roku temu crossover doczekał się polskiej premiery, a my znamy już jego ceny.

Ford Puma 2019 Materiały prasowe
Ford Puma
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 74 000 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-5
SPRAWDŹ OFERTY

Nowe wcielenie Forda Pumy zostało pokazane szerszej publiczności na salonie samochodowym we Frankfurcie jesienią 2019 roku. Pamiętamy jeszcze Pumę jako niewielkie trzydrzwiowe coupe, a dziś mamy już do czynienia z crossoverem.

REKLAMA

Ford Puma – nadwozie

Wygląd nowego Forda Pumy jest nowoczesny i po prostu modny. Uwagę zwracają reflektory z diodowymi pasami świateł do jazdy dziennej ułożonymi niemal identycznie jak w... Fordzie GT. Z profilu natomiast Puma wygląda zgrabnie i dynamicznie, a elegancji dodaje przednia część, z poziomo poprowadzoną maską i masywnym przodem, gdzie króluje potężny grill.

Tylna część profilu auta przywodzi z kolei na myśl crossovery Mazdy, natomiast tylne światła to trochę Renault Captur. Całość jest jednak bardzo spójna.

Ford Puma bazuje na modelu Fiesta, ale jest od niego dłuższy. Przy długości nadwozia równej 4,19 metra i wysokości o 30 cm większej niż w Fieście, Puma oferuje całkiem przestronne wnętrze, a bagażnik ma bardzo przyzwoitą pojemność 456 litrów – doliczając głęboki, 80-litrowy, wodoszczelny schowek pod podłogą bagażnika.

Zobacz także: Mitsubishi Eclipse Cross - niskie koszty eksploatacji

REKLAMA

REKLAMA

Ford Puma 2019 Materiały prasowe
Ford Puma

Ford Puma – wnętrze

Deska rozdzielcza jest niemal wprost przejęta z nowego Forda Fiesty, a różnic między tymi modelami jest niewiele. Ciekawostką jest możliwość zamówienia ekranu wirtualnych zegarów o przekątnej 12,3 cala. Poza tym, na środku deski rozdzielczej, tkwi 8-calowy ekran dotykowy systemu informacyjno-rozrywkowego.

Puma może być wyposażona w sporo najnowszych systemów, wśród nich aktywny tempomat czy hamulec awaryjny z funkcją wykrywania pieszych. Pojawi się też układ CoPilot360, który umożliwia półautonomiczną jazdę, wraz z funkcją asystenta jazdy w korku. Wisienką na torcie jest 10-głośnikowy system audio oraz funkcja masażu w przednich fotelach.

Ford Puma – silniki i napęd

Do napędu Forda Pumy służyć będą w sumie trzy wersje mocy benzynowego silnika EcoBoost o pojemności 1 litra. Dzielnie pracujące trzy cylindry jednostki 1.0 EcoBoost w podstawowym wariancie generują moc 95 KM, w kolejnym jest to 125 KM, a w topowym, który jest jednocześnie miękką hybrydą, mamy aż 155 KM.

Zobacz także: Volvo XC90 T8 Twin Engine - SUV o wielu twarzach

REKLAMA

Ford Puma 2019 Materiały prasowe
Ford Puma

Napęd przenoszony jest na przednią oś, za pośrednictwem 6-biegowej manualnej skrzyni. Producent nie planuje wprowadzenia napędu na cztery koła, natomiast pojawić się ma automatyczna skrzynia biegów.

Ford Puma – cennik

Dostępne są trzy poziomy wyposażenia nowego Forda Pumy – Trend, Titanium oraz ST-Line, przy czym Trend dostępny jest jedynie z bazowym silnikiem o mocy 95 KM. Co więcej, podstawowa jednostka napędowa nie jest dostępna w wyższych wersjach wyposażenia. Będzie ona zatem prawdziwą rzadkością na drogach.

Trend

  • 1.0 95 KM, 6 biegów – 69 900 zł

Titanium

  • 1.0 125 KM, 6 biegów – 85 200 zł
  • 1.0 Hybrid 155 KM, 6 biegów – 89 900 zł

ST-Line

  • 1.0 125 KM, 6 biegów – 89 900 zł
  • 1.0 Hybrid 155 KM, 6 biegów – 94 600 zł

Zobacz także: szukasz samochodu? Tu znajdziesz najlepsze oferty

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ

REKLAMA

REKLAMA