Ford Ranger VR46 podrasowany przez Carlex Design

Sygnowany nazwiskiem motocyklowego mistrza Valentino Rossiego Ford Ranger może pochwalić się... polskim wnętrzem. Od Carlex Design.

Ford Ranger VR46
Ford Ranger VR46
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 137 735 PLN
Dostępne nadwozia: pick-up-4
SPRAWDŹ OFERTY

Valentino Rossi to dziewięciokrotny motocyklowy mistrz i wielokrotny wicemistrz świata. Jego startowy numer to 46. Teraz spójrzcie na zdjęcie tego Forda Rangera. No właśnie. VR46 to nic innego, jak inicjały i numer startowy włoskiego mistrza. Ale zaraz. Gdzie motocykle, a gdzie pick-upy?

REKLAMA

Tego nie jesteśmy w stanie wytłumaczyć, niemniej nazwiskiem mistrza sygnowany jest obok Forda Rangera również Ford Transit, które firma mistrza przerabia na bardziej rasowe. Kwestii przeróbek akurat pick-upa i dostawczaka nie tłumaczy wcale fakt startów Rossiego za kierownicą Fordów w Monza Rally (film poniżej). Zostawmy to jednak na boku.

To co widać na zdjęciach, to wspomniany Ford Ranger VR46, przygotowany wspólnie przez firmy MS-RT Road Technology oraz polskiego tunera Carlex Design, ekspertów w dziedzinie wykończenia samochodowych wnętrz.

REKLAMA

REKLAMA

Ford Ranger VR46
Ford Ranger VR46

Do napędu potwora służy 3,2-litrowy silnik Diesla Duratorq, który generuje niespełna 200 KM mocy i 470 Nm momentu obrotowego. Wśród przeróbek wspomnieć można choćby zmieniony przedni zderzak ze światłami pomocniczymi LED. Zmieniony jest też układ wydechowy, którego końcówki wychodzą z tyłu po bokach auta.

REKLAMA

Ford Ranger VR46
Ford Ranger VR46

Koła w kolorze grafitowym mają 18 cali średnicy, a założono na nie terenowe opony BF Goodrich. Poza tym podniesiono nadwozie, zwiększając prześwit, pod spodem znalazły się ochronne panele, a na dach trafiły mocne LED-owe szperacze w postaci listwy.

REKLAMA

REKLAMA

Ford Ranger VR46
Ford Ranger VR46

Nas interesuje jednak to, co w środku, bo pracowali nad tym eksperci polskiej firmy Carlex Design. Wykończenie wnętrza najwyższej jakości materiałami, w tym skórą nappa, pokazuje że samochód użytkowy nie musi wcale oznaczać rezygnacji z komfortu, czy wręcz luksusu.

REKLAMA

Ford Ranger VR46
Ford Ranger VR46

Co ciekawe, samochody przerabiane przez MS-RT dostępne są obecnie w Wielkiej Brytanii, ale przedstawiciele Carlex Design podają, że trafią niebawem również do Polski. Chętni znajdą się na pewno. A my będziemy o wszystkim informować.

Zobacz także:

REKLAMA

REKLAMA