Ford Shelby GT-H - tylko do wynajęcia

Shelby GT-H powstało na 50. rocznicę specjalnego programu, dzięki któremu można wypożyczyć sportowe auto. Podkreślmy - tylko wypożyczyć, bowiem to auto nie trafi do salonów sprzedaży.

Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 225 410 PLN
Dostępne nadwozia: cabrio-2, coupe-3
SPRAWDŹ OFERTY

Shelby GT-H bazuje na Mustangu GT, jednak auto gruntownie przerobiono. Ale o tym za chwilę. Nowe Shelby nawiązuje do Forda Shelby GT350-H z 1966 roku. Auto posiada takie samo czarno-złote malowanie. Tamten pojazd zostało wyprodukowane w ilości 1001 sztuk, ale nowa odmiana jest jeszcze bardziej ekskluzywna. Powstanie zaledwie 140 aut, ale co gorsza, ani jeden nie będzie na sprzedaż.

REKLAMA

Samochód będzie dostępny jedynie w specjalnej ofercie wynajmu w firmie Hertz i tylko w USA. Aha, i to tylko na wybranych lotniskach. Tak więc to auto będzie jeszcze rzadziej widywane niż Bugatti Chiron.

Oprócz specjalnego malowania, w aucie zamontowano sportowy układ wydechowy Ford Performance, 19-calowe felgi z oponami Michelin, czy maskę z wlotami powietrza, chłodzącymi agregat. Body kit zyskał także na agresywności, dodano tutaj spliter do przedniego zderzaka, a z tyłu pojawił się dyfuzor.

Pod maską pracuje 5-litrowa jednostka V8, która współpracuje z automatyczną skrzynią biegów. Nieznana jest moc Shelby, ale może być nieco wyższa niż w seryjnym Mustangu, dzięki sportowemu układowi wydechowemu. Wielka szkoda, że Shelby GT-H nie trafi w prywatne ręce. A może Ford po promocji w wypożyczalni postanowi wystawić używane egzemplarze na sprzedaż...Są chętni?

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA