REKLAMA

Ford Transit – najmocniejsza w historii wersja

Ford Transit w wersji o większej ładowności ma dopuszczalną masę aż 5 ton, przy ładowności netto nawet ponad 2,5 tony. To najwięcej w historii tego dostawczego modelu.

Ford Transit o dmc 5 ton fot. materiały prasowe
Ford Transit o dmc 5 ton
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 123 516 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4, mixt-4, rama-2
SPRAWDŹ OFERTY

Ford wprowadza nową pięciotonową ciężarówkę z rodziny Transita, w wersji Van z zamkniętym nadwoziem lub jako podwozie do zabudowy z kabiną, o dopuszczalnej masie całkowitej 5000 kg. Pojazdy dostępne będą w europejskiej sieci dilerów Forda pod koniec listopada.

Większa o 300 kg ładowność, która przewyższa poprzedni, najbardziej wydajny wariant Transita, przypadnie do gustu szczególnie tym, którzy poszukują cięższej bazy do modyfikacji na wszelkie wersje wywrotek, karetek pogotowia, policyjnych samochodów dostawczych i minibusów z co najmniej 19 miejscami siedzącymi.

REKLAMA

Dołącz do nas na facebooku i bądź na bieżąco z motoryzacyjnymi newsami!

Ford oferuje 5-tonową ciężarówkę w szerokiej gamie wersji podwozia z kabiną, dając do wyboru trzy rozstawy osi, cztery długości ramy oraz pojedynczą lub podwójną kabinę z miejscami siedzącymi dla maksymalnie siedmiu osób (łącznie z kierowcą). Dopuszczalna ładowność podwozia z kabiną wynosi 2872 kg dla wariantów przeznaczonych do modyfikacji nadwozia oraz 2558 kg ładowności netto w przypadku wyposażenia w fabrycznie zamontowaną platformę.

Pięciotonowy Transit jest również dostępny jako popularny zabudowany van „Jumbo” L4 z wysokim dachem, o ładowności netto do 2347 kg, przestrzeni ładunkowej o pojemności 15,1 m sześc. i wystarczającej powierzchni do przewożenia pięciu europalet z ładunkiem. Długość przestrzeni ładunkowej to aż 4217 mm.

Ford Transit – silnik i napęd

Wszystkie 5-tonowe warianty Transita są wyposażone w napęd na tylne koła, zapewniający optymalną trakcję przy pełnym załadunku. 2,0-litrowy silnik wysokoprężny Ford EcoBlue o mocy 170 KM generuje maksymalny moment obrotowy 405 Nm, niezbędny do bezproblemowego przewozu ciężkich ładunków.

Zamów e-wydanie magazynu "auto motor i sport" - teraz o 30% taniej!

Układ obsługuje jedna z dwóch dostępnych przekładni: sześciobiegowa skrzynia manualna lub 10-stopniowa, automatyczna skrzynia biegów Forda. Większa liczba przełożeń w 10-biegowej przekładni automatycznej pozwala optymalnie wykorzystać możliwości napędu przy niewielkim i maksymalnym obciążeniu.

5-tonowe warianty Transita dostępne będą w europejskiej sieci dilerów Forda pod koniec listopada.

zobacz galerię

Zobacz także:

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA