Ford Vertrek – tak będzie wyglądać Kuga?

Ford, Vertrek
Ford Vertrek
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 60 024 PLN
Dostępne nadwozia: furgon-4
SPRAWDŹ OFERTY

 Według producenta auto określają trzy słowa - "sporty, sleek, fuel-efficient", czyli sportowy, wymuskany, oszczędny. Ma w sobie trochę Focusa, trochę C-Maxa - takie auto w przyszłym roku zobaczymy w salonach Forda jako nową generację modelu Kuga.

Pod maską konceptu spoczywa 1,6-litrowy silnik benzynowy EcoBoost połączony z automatyczną skrzynią z sześcioma przełożeniami i wyposażony w system start/stop. W europejskiej specyfikacji podobno ma się znaleźć jeszcze dwulitrowy diesel Duratorq.

O ile wyobrażamy sobie, że auto o takim nadwoziu mogłoby trafić do produkcji (poza drobiazgami jak kamery zamiast lusterek czy wstawki z włókna węglowego), o tyle ciężko oczekiwać, że w produkcyjnej wersji zobaczymy tak bajeranckie wnętrze. Futurystycznie skrojona konsola, designerskie fotele - tego brakuje obecnym modelom Forda. Vertrek ma jeszcze jeden charakterystyczny element - wielki bagażnik o pojemności 828 litrów, który po złożeniu tylnych foteli może mieć aż 1879 litrów pojemności. To się chwali.

REKLAMA

 

zobacz galerię

REKLAMA