Ford i Google zacieśniają współpracę

Niedawno Google poinformowało o współpracy nad samochodem autonomicznym z zewnętrzną firmą. Dziś już wiemy, że chodzi o Forda. Zobacz, co na współpracy zyskają obie firmy.

Auto Google'a
Aktualne ceny nowych samochodów:
 
JUŻ OD 59 700 PLN
Dostępne nadwozia: hatchback-3
SPRAWDŹ OFERTY

Wspominaliśmy już o pojeździe autonomicznym, który szykuje firma Apple. Teraz jego największy konkurent Google, łączy siły z Fordem i razem chcą stworzyć samojeżdżące auto. Ta współpraca ma przynieść korzyści obydwu firmom.

REKLAMA

Google zdobędzie cenną wiedzę, dotyczącą masowej produkcji aut, a Ford wzbogaci się o doświadczenia na autonomicznych samochodach. Zarówno Ford, jak i Google pracują od lat nad takimi pojazdami. Wiemy już, że Google prowadzi testy drogowe w Teksasie i Kalifornii, a czasami próby na drogach kończą się komicznie. Ford na razie raczkuje w tej kwestii, ale już wiadomo, że uzyskano zgodę na testowe jazdy na ulicach Kalifornii.

Na razie nie wiadomo, kiedy na ulice wyjedzie gotowa wersja auta Googla i Forda. Sądząc po decyzji internetowego giganta możemy się spodziewać, że nie będzie to samochód pokroju Tesli. Stawiamy raczej na małe auto miejskie masowej produkcji, za przyzwoitą ceną. Być może będzie to autonomiczny pojazd a'la Tata Nano?

Współpraca Googla z Fordem to potężny "kopniak" dla przemysłu samochodów autonomicznych. Ta kooperacja może mocno przyspieszyć powstanie samojeżdżących aut. Jeśli decyzja ma już zapaść na początku stycznia, to może gotowe auto pojawi się już w końcu 2016 roku?

Komentarze

 
DODAJ KOMENTARZ
REKLAMA